Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali

5

Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali
Kategori:Fuar
Tarihler: 24 Kasım 2011 Perşembe
27 Kasım 2011 Pazar
Yer:Askeri Müze Harbiye Kültür Sitesi
Adres:Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı Harbiye Şişli Harbiye İstanbul Web:www.festivaistanbul.com


 • Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesine öncülük eden NATUREL Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, 24-27 Kasım 2011, Perşembe-Pazar günleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde yirmiüçüncü kez gerçekleştiriliyor.

  İnsan sağlığını beden-zihin-ruh bütünlüğü ile ele alan çağdaş yaklaşımı, uzmanlar kanalıyla anlaşılır bir şekilde işlemek ve insanları daha doğal, sağlıklı ve bilinçli yaşama yöntemleri hakkında doğru bilgilendirmeyi amaçlayan NATUREL Festivali’nde bu yıl, Türkiye’nin yanısıra ABD, Almanya, Fransa, Hindistan, İngiltere, Kanada ve Tayland’dan uzmanlar bir araya gelerek yoğun bir bilgi paylaşımı gerçekleştiriyor. Festivalde doğal yaşamın gündelik hayata yansımaları olan çeşitli hizmet ve ürünler tanıtılıyor ve dört gün boyunca, konferanslar, müzik ve dans performansları, albüm ve kitap imza günleri gibi doksanı aşkın farklı aktivite yer alıyor.

  Festival, Dr Ender Saraç’ın moderatörlüğünde Milliyet gazetesi yazarı Dr Hasan İnsel ve Sabah gazetesi Sağlık Editörü Esra Tüzün’ün katılacağı “Tamamlayıcı Tıbbın Artıları ve Eksileri”nin tartışılacağı bir panel ile açılıyor. Sinan Temizalp’in ilk kez Santa Barbara ADAPT festivali’nde gerçekleştirdiği “Sınırların Ötesinde Meditatif Dans” gösterisi ve İngiltere’den Paul Terrell’in sunacağı “Overtone Singing” armonik ses çalışması da açılış günü yer alıyor. 25 Kasım, Cuma günü, kitapları satış rekorları kıran öğretmen ve yazar Sinan Yağmur, “Aşk’ta İyileşmek” başlıklı bir konuşma yapıyor ve ardından Aşkın Gözyaşları kitap dizisinden Tebrizli Şems ve Mevlana kitaplarını imzalıyor.

  ‘Uzayın ve zamanın ikileşmesi teorisi’ni bulan ve The Doubling Theory kitabında anlatan saygın Fransız fizikçi Jean-Pierre Garnier-Malet, 26 Kasım, Cumartesi günü, ilk kez festivale katılarak “Zaman Açılımları ile Geleceğinizi Değiştirin” başlıklı bir konferans veriyor. Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci “Çocuk Gelişimi için Yaratıcı Drama” konferansı ile festivalde yer alıyor. Ayrıca, dünyaca tanınmış Kanadalı besteci ve müzisyen Robert Haig Coxon, Mantra sanatçısı Seda Bağcan ile birlikte “2012’ye girerken Sevgi ve Işık” etkinliğini gerçekleştiriyor.

  27 Kasım, Pazar günü Işık Menderes “Yeni Çağ Çılgınlığı”, Op Dr Mehmet Kasım “Mistik Yürek ve Enerji Bedeni” konularını anlatıyor. Festival, geçtiğimiz Mart ayında kaybettiğimiz, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin kurucusu, vizyoneri, lideri ve yöneticisi Victor Ananias’ın anısına “Bir Tohum Hikayesi” adlı söz ve müzikli etkinlikle kapanıyor.

  NATUREL 2011 Festivali, hergün 11.00-20.00 arası ziyaret edilebilir. 20 TL olan giriş ücretine, gün içerisindeki tüm seminerler, etkinlikler ve atölye çalışmalarının çoğu dahildir. Biletler girişte alınabilir.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ