6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali

5

6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali
Kategori:Festival
Tarihler: 12 Nisan 2011 Salı
30 Nisan 2011 Cumartesi
Yer:Çeşitli Mekanlar
Nereden Alınır:www.istanbulunlalesi.com


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali “En Güzel Lale İstanbul`da Yetişir” ve “İstanbul’da Lale Zamanı” sloganı ile başladı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Uluslararası İstanbul Lale Festivali, 6. Kez İstanbullunun karşısında. 6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali 1-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Festival kapsamında İstanbul’un dört bir tarafında etkinlikler düzenlenecek.

  Bu yıl da İstanbul ve İstanbullular lalesine kavuşurken; Emirgan Korusu, Taksim Meydanı, Hidiv Korusu, Göztepe Gül Bahçesi, Büyük Çamlıca Korusu, Sultanahmet Meydanı ve Gülhane Parkı festival süresince çeşitli etkinliklere sahne olacak.

  Lale Festivali’nin Etkinlikleri
  İstanbul’da festival kapsamında Emirgan Korusu, Yıldız Korusu, Yedikule Soğanlı Bitkiler Parkı, Hidiv Korusu, Beykoz Korusu, Göztepe Gül Bahçesi, Büyük Çamlıca Korusu ve Küçük Çamlıca Korusunda lale bahçeleri oluşturuldu.

  6. Uluslararası İstanbul Lale Festival programı kapsamında 01-30 Nisan 2011 tarihleri arasında; “Sarayda Lale Zamanı Sergisi”, “Lale Heykelleri Sergisi”, “En güzel 50 Lale Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi”, “ Emirgan Korosu Etkinlikleri”, “Göztepe Gül Bahçesi Etkinlikleri”, “Hidiv Korusu Etkinlikleri”, “Büyük Çamlıca Korusu Etkinlikleri” ve “Sultanahmet Meydanı Etkinlikleri” ile 30 Nisan’a kadar devam edecek.

  Festival kapsamında, bu baharda da parklarda bahçelerde, meydanlarda, pencere önlerindeki saksılarda laleler açacak.

  İstanbul’un Neresine Ne Kadar Lale Dikildi
  Gülhane Parkı`na 23 türde 594 bin, Emirgan Korusu`na 48 türde 1 milyon 370 bin, Yıldız Korusu`na 36 türde 802 bin, Soğanlı Bitkiler Parkı`na 72 türde 480 bin, Beykoz Korusu`na 17 türde 450 bin, Göktepe Gül Bahçesi`ne 13 türde 132 bin, Büyük Çamlıca`ya 21 türde 210 bin, Küçük Çamlıca`ya 14 türde 191 bin, Fethi Paşa Korusu`na 16 türde 86 bin, Hidiv Çubuklu Korusu`na 28 türde 499 bin lale dikildi.

  Festivalin detaylı programı için www.istanbulunlalesi.com sitesini ziyaret edebilir, yapılacak tüm etkinliklerin detaylarına ulaşabilirsiniz.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ