Açılış Gecesi Orient Expressions ve Semazen

5

Açılış Gecesi Orient Expressions ve Semazen
Kategori:Konser Parti
Tarihler: 20 Eylül 2013 Cuma
20 Eylül 2013 Cuma
20:00
Adres:Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 34060 Eyüp İstanbul Mail:info@santralistanbul.org
Ücret:Ayakta - 50.00 TL
Nereden Alınır:Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe


 • Cem Yıldız, Richard Hamer ve Murat Uncuoğlu’ndan oluşan Orient Expressions’ın keşfedilmemişe yolculuğu elektronik müziği Doğu ile buluşturdukları “Divan” albümü ile başladı.

  Orient Expressions, “Divan” adlı ilk albümlerinde elektronik altyapıyı Türk folk müziği ve enstrümantal biçimlerle harmanlayarak geleneksel vurmalı çalgılarla örülmüş çok sesli, ‘jazzy’ bir ton yakalıyor.  Elektronik temeller üzerine kurulmuş albümlerinde Orient Expressions kalıplaşmış ritmik formüller ve “sampling”lerinden vazgeçerek Sabahat Akkiraz, Aynur Doğan, Adile Yadırgı gibi Türk etnik müziğinin öne çıkan isimlerini de işin içine katarak özgün bir “sound” yaratıyor.  

  Albüm çıkışının ardından  grup İstanbul’da Rock’n Coke’da,  Berlin’de Şimdi/Now Festivali’nde ve İspanya’da La Mar de Musicas Festivali’nde ve Almanya’da Jazz a la Turca Festivalleri’nde konser verdi. Orient Expressions şu ana kadar yurtdışında da satışa çıkan çeşitli karma albümlere parça verdi: Kürtçe sözlerle Aynur Doğan tarafından seslendirilen “Dera Sor”, “East to West”, “Lodos”, “Global Sunset” ve “Silk Routh Café”, Duaz Imam ise “Asian Garden” albümlerinde yer aldı.  

  Kanal D’de yayınlanan başrollerini Uğur Yücel ve Timuçin Esen’in oynadığı “Hırsız-Polis” dizisine yaptıkları müziklerle gündemde olan grup, Bestesi Cem Yıldız’a ait “İmkansız Aşk” isimli parça da internetten en fazla indirilen parça olarak dijital alanda bir rekora imza attı.

  - Konser biletleri festivale giriş hakkı tanımaz.
  - Kapı açılış saati 19:30'dur.
  - Konser başlangıç saati 20:00'dır.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Açılış Gecesi Orient Expressions ve Semazen

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ