Michel Comte Fotoğraf Sergisi

5

Michel Comte Fotoğraf Sergisi
Kategori:Sergi
Tarihler: 12 Aralık 2013 Perşembe
25 Ocak 2014 Cumartesi
Adres:Hoca Tahsin Sok. Akçe Han No: 10 Karaköy Beyoğlu İstanbul Mail:info@elipsisgallery.com Faks:0212 244 89 06


 • Moda fotoğrafının dünyaca ünlü isimlerinden, İsviçre'li fotoğraf sanatçısı Michel Comte'un unutulmaz portre fotoğraflarından oluşan sergisinde fotoğrafların yer aldığı sergisi12 Aralık 2013 – 25 Ocak 2014 tarihleri arasında Elipsis Galeri'de izleyici ile buluşuyor.

  Michel Comte, Elipsis Galeri'deki ikinci solosunda 35 yılı aşkın süredir çekmiş olduğu müzik, moda ve sanatın tanınmış kişilerin ikonik karelerini sunuyor.

  Michel Comte'un objektifinde kişiler, günümüzün medya çağında birer tanrıya dönüşürken, aynı zamanda çağdaş yorumuyla onları zamansız kılıyor. Kadınları bir objeye dönüştürmeden çekiciliklerini ve güçlerini ortaya koymayı başarırken, çektiği herkesin değişkenliklerinin yanı sıra bireyselliklerini de portrelerinde dışa vuruyor. Portrelerindeki kişileri hem cazibeli, sıcak kanlı ve samimi, hem de cesur, güçlü ve kontrolü elinde olan tüm yönlerini gösteriyor.

  Comte'un fotoğrafları Viyana Kunst Haus, Venedik Penny Guggenheim Müzesi, Verona Centro Internazionale di Fotografia'da, Munih Pinakothek der Moderne'de, Dusseldorf NRW-Forum'da, Zürih Museum für Gstaltung gibi birçok müzede sergilenmiş ve koleksiyonlarına dahil edilmiştir.

  1954, Zürih doğumlu, Michel Comte resim restorasyonu üzerine eğitim almış ancak sonrasında fotoğrafçı olarak kariyerine başlamıştır. Comte, kısa sürede Amerikan, İtalyan, Alman Vogue'un paylaşılamayan ismi olup aynı zamanda, Vanity Fair, GQ, Interview gibi birçok derginin efsane çekimlerini yapmıştır. Bunun yanı sıra hayırsever olarak dünyada hızla yükselen yoksulluk ve açlık gibi konulara dikkati çekmek adına Uluslararası Kızıl Haç için Bosna Hersek, Irak, Sudan ve Afganistan'da foto röportajlar yaptı. 3. Dünya ülkelerinde ise temiz su kaynağı yaratabilmek adına 2004 yılında “Water Foundation” vakfını kurdu.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Michel Comte Fotoğraf Sergisi

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ