Naz Köktentürk - Küstüm Oynamıyorum

5

Naz Köktentürk - Küstüm Oynamıyorum
Kategori:Sergi
Tarihler: 20 Kasım 2013 Çarşamba
28 Şubat 2014 Cuma
Yer:Rezan Has Müzesi


 • Tarlabaşı’nda Yok Edilen Hayatların Çaresizliği Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi’nde

  Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi, fotoğraf sanatçısı Naz Köktentürk’ün “Küstüm Oynamıyorum” isimli sergisine 20 Kasım-28 Şubat 2014 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

  ‘Tarlabaşı’nda binadan çok hayatı, insanı, insan hallerini anlatmak istedim. Ağır Roman’dan da öte; iki kere ağırlaştırılmış masalını bir semtin... ’

  Naz Köktentürk, kişisel bir hikâyeden yola çıkarak, yok edilen hayatların çaresizliğini; kısırlaşmış hayatımızda göremediğimiz insanların izlerini takip ederek, yakın geçmişin haykırışını bu sergi ile anlatıyor.

  Naz Köktentürk’ün 2 bölümden oluşan ‘Küstüm Oynamıyorum’ projesi, Tarlabaşı’nda yıkım sürecine kadar geçirdiği altı yılın hikâyesi olarak karşımıza çıkıyor. Leica M7 fotoğraf makinesi ile siyah-beyaz 35 mm çekilen fotoğrafların yer aldığı ilk bölüm, Tarlabaşı’nda yaşayan insanların yaşamına dair sanatçının gözlemlerinden oluşuyor. İkinci bölüm ise, orta format Hasselblad fotoğraf makinesi ile tamamen bir çağrışımdan yola çıkarak, yıkım süresinde Street Art sanatçılarının binalara bir başkaldırı olarak yaptıkları ‘stenciller’in mekanlar ile birlikte fotoğraflanması sonrası bir diğer Street Art sanatçısı Ari Alpert ile birlikte yine bu fotoğraflar üzerinde yeni bir stencil çalışması yaparak tamamlanan ve Türkiye’de ilk kez uygulanan bir teknikle oluşturulan sekiz fotoğrafı içeriyor. Sergide bu çalışmalara ek olarak, Tufan Dağtekin’nin Augenberg (Göz Dağı) adlı bir ‘Digital Art’ çalışması da sanatseverlerle buluşuyor.

  Sergi, 28 Şubat tarihine kadar Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi’nde görülebilir.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Naz Köktentürk - Küstüm Oynamıyorum

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.


 • Görseller: Naz Köktentürk - Küstüm Oynamıyorum
  /Etkinlik/Fotograflar/sergi/naz-koktenturk-kustum-oynamiyorum/47379/15/1/Etkinlik/Fotograflar/sergi/naz-koktenturk-kustum-oynamiyorum/47379/15/2/Etkinlik/Fotograflar/sergi/naz-koktenturk-kustum-oynamiyorum/47379/15/3/Etkinlik/Fotograflar/sergi/naz-koktenturk-kustum-oynamiyorum/47379/15/4