Darıca Hayvanat Bahçesi`nde Doğal Ortama Yolculuk


Darıca Hayvanat Bahçesi`nde Doğal Ortama Yolculuk
Kategori:GÜNÜBİRLİK GEZİLER
Tarihler: 09 Haziran 2008 Pazartesi
13 Haziran 2008 Cuma
Gezi Firması:İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.


 • DARICA BOĞAZİÇİ HAYVANAT BAHÇESİ’NDE DOĞAL ORTAMA YOLCULUK
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 18 Nisan tarihinden itibaren İstanbul’da yaşayan çocuklara çeşitli hayvanları tanıtmak ve öğrencilere hayvan sevgisini kazandırmak amacı ile Türkiye’nin tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Darıca Hayvanat Bahçesi gezileri düzenleniyor.

  Çalışmalar kapsamında sevimli hayvan görselleri ile süslenmiş bir otobüs ile İstanbul il sınırları içerisinde bulunan okullardaki öğrencilerin Boğaziçi Darıca Hayvanat Bahçesi’ne ulaşımını sağlayarak, hayvanat bahçesini toplu halde gezme ve eğlenme imkanı sunulacaktır.

  Keyifli bir gün geçirmek için de özellikle çocuklu ailelere farklı bir alternatif sunan Boğaziçi Darıca Hayvanat Bahçesinde 350 çeşit kuş türünün yanı sıra 500 çeşit bitki, 100 çeşit diğer canlılarda bulunmaktadır. Parkta memeli hayvanlar, sürüngenler ve balıkları da kapsayan pek çok canlı türü kendi doğal ortamlarında yaşamaktadır. Artık sayılı hayvanat bahçelerinin içerisinde yer aldığı Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği`nin de (EAZA) üyesi olarak kabul edilmiştir. Ziyaretçilerin dünyanın dört bir yanında gelen aslanları, Sibirya kaplanlarını, flamingoları, balıkları ve daha birçok hayvanı hem izleyip hem de panolar aracılığı ile pek çok bilgi edindikleri park, 18 Nisan itibari ile Cumartesi, Pazar günleri hariç 13 Haziran’a her gün saat 10:30 ila 15:00 arasında gezdirilecektir.

  Kültür A.Ş.’nin organize ettiği bu faaliyetten faydalanmak isteyen ilköğretim okullarının müdürleri ya da öğretmenleri (0262) 653 66 66 numarayı arayarak taleplerini iletebilirler.
  Etiketler:


ETKİNLİK TAKVİMİ

GEZİ VE TURLAR