Yasak Aşk

4,0

Yasak Aşk
Kategori:Film Arşivi
Film Türü:Aşk
Orjinal Adı:A Royal Affair
Yönetmen:Nikolaj Arcel
Film Süresi:137 dk
Senaryo: Nikolaj Arcel
Görüntü Yönetmeni: Rasmus Videbaek
Oyuncular: Mads Mikkelsen, Trine Dyrholm, Erika Guntherova, Mikkel Følsgaard, Mikkel Boe Følsgaard, Alicia Vikander, William Jøhnk Nielsen, Søren Malling, David Dencik, Cyron Bjørn Melville
Dağıtım: Tiglon


 • Vizyon Tarihi: 20 Temmuz 2012

  Deli tavırları olan, uçuk-kaçık bir kral ile evli olan genç bir kraliçe, kralın dostu da olan doktora aşık olur ve ikili gizlice ilişkiye girerler. Bu tutkulu yasak aşk bir ulusu baştan aşağıya değiştirecek bir devrimin de öncüsü olacaktır... Orijinal Ejderha Dövmeli Kız'ın senaristi olarak tanıdığımız ve 2009 yılında En İyi Uyarlama senaryoya dalında Satellite Ödülleri'ne ve Bafta'ya aday gösterilen Danimarkalı sinemacı Nikolaj Arcel'i yönetmen koltuğunda gördüğümüz film, bu yılın gözdeleri arasında yer alıyor.

  Dünya prömiyeri 16 Şubat'ta Berlin Uluslararası Film Festivali'nde yarışmalı bölümde gerçekleştirilen yapım, Almanya'dan evine En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo dallarında Gümüş Aslan ile döndü. Yönetmen Arcel'in Ejderha Dövmeli Kız'ı da beraber kaleme aldığı arkadaşı senarist Rasmus Heisterberg ile Bodil Steensen-Leth'in romanından uyarladığı filmin başrollerini ise Mads Mikkelsen, David Dencik ve Alicia Vikander paylaşıyor.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler: Tüm Yorumlar için tıklayınız

  Yasak Aşk

  • Murat Külyutmaz

   Filmi seyretmediğimden yorum yapamam:)

   2012-07-20

  Toplam 1 yorum.

  4,0

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ