Bebek

5

Bebek
Kategori:Film Arşivi
Film Türü:Korku
Orjinal Adı:Seed of Chucky
Yönetmen:Don Mancini
Film Süresi:87 dakika
Senaryo: Don Mancini
Müzik: Pino Donaggio
Görüntü Yönetmeni: Vernon Layton B.S.C.
Oyuncular: Jennifer Tilly, Billy Boyd, Hannah Spearritt, John Waters, Brad Dourif
Yapım: 2004 ABD
Dağıtımcı: Warner Bros.


 • Gösterime Giriş Tarihi: 11 Şubat 2005
  Chucky’nin yaratıcıları gerilim dolu yeni bir hikayeyle izleyici karşısında. On altı yıllık tarihçesi olan efsanevi katil bebek Chucky, bu süreçte bir korku ikonuna dönüştü.1980`lerin sonlarında doğan ve Chucky’nin maceralarını konu alan ilk film olan "Child`s Play" 1988’de gişe rekorları kırmıştı. Bu filmde Chucky, aslında çok iyi bir bebekken azılı katil Andy’nin ruhunun ölmek üzereyken kendi içine girmesiyle bir psikopata dönüşmüştü. Andy`nin izinden giden Chucky, “Child’s Play 2” (1990) ve “Child’s Play 3” (1991) ile bir korku efsanesi oldu.
  Böylelikle senarist Don Mancini ve yapımcı David Kirschner, yeni iş ortakları Corey Sienega’yla birlikte seriye devam etmeye karar verdiler. Dördüncü film “Bride of Chucky”de (1998) Charles Lee Ray’ın öldürücü kız arkadaşı Tiffany de Chucky kadar öldürücü olmayı deniyordu. Son film "Bebek"te ise bu iki katil ruhlu insan evleniyor ve Tiffany’nin hamile kalmasıyla hikaye başlıyor....
  Serinin beşinci filmini Don Mancini yazıp yönetmiş. Filmin oyuncu ve seslendirme kadrosunda Jennifer Tilly, Hannah Spearritt, John Waters, Keith-Lee Castle ve Steve Lawton bulunuyor. Yapımcı Kirschner, Chuchy ve Tiffany ilişkisiyle serinin önceki bölümlerinde olmayan bir yönü, Chucky`nin insani yönünü göstermek istediklerini ifade ediyor. Chucky ile Tiffany de biribirini seven ama sonunda birbirini öldürebilecek de bir çift olarak karşımıza çıkıyor.

 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Bebek

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ