Hükümet Kadın

5,0

Hükümet Kadın
Kategori:Film Arşivi
Film Türü:Komedi
Orjinal Adı:Hükümet Kadın
Yönetmen:Sermiyan Midyat
Yazan: Sermiyan Midyat.
Yapım: BKM Film.
Müzik: Cem Yıldız.
Oyuncular: Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Mahir İpek, Ercan Kesal, Gülhan Tekin, Burcu Gönder, Cezmi Baskın, Renan Bilek, Ayberk Attila, Rıza Akın, Bülent Çolak, Olgun Toker, Haki Biçici, Ahmet Sarsılmaz, Bahadır Efe, Doğukan Polat, Levent İdem, İpek Bilgin, Aziz Sarvan, Ali Tutal, Orçun Kaptan, Sarp Aydınoğlu, Nazmi Kırık, Kemal Uçar, İpek El


 • Vizyon Tarihi: 01 Şubat 2013

  8 çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlılar'ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate'yi yolundan döndürmedi.

  Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde buldu. Midyat'ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildi aslında. Ama en azından Midyat’ın değişimine giden yol, kahkahalarla doluydu! Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Sermiyan Midyat da aynı zamanda filmin oyuncularından biri.

  Demet Akbağ, yedi oğlu ve birkızı ile kendini Belediye Başkanı olarak bulan Xate karakteri ile sinema perdesinde yine unutulmayacak bir karakter yaratıyor ve seyirciye yine neşe dolu bir film vaadediyor. Film 01 Şubat 2013'te vizyona girecek!

  Filmin fragmanında Demet Akbağ yine yarattığı karakter ile kahkahalar attırıyor!

  Davacı, Tersine Dünya, Vizontele, Vizontele Tuba, Neredesin Firuze, Organize İşler, O… Çocukları, The Net 2.0, Kurtuluş Son Durak ile seyircinin karşısına çıkan, Ata Demirer’le birlikte oynadığı Eyyvah Eyvah serisinde Firüzan’a hayat veren ve uzun süre konuşulan bir performansa imza atan Demet Akbağ, şimdi de Hükümet Kadın’da 8 çocuklu, Güneydoğu’nın ilk kadın belediye başkanı Xate’nin komik hikâyesini beyazperdeye taşıyor.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler: Tüm Yorumlar için tıklayınız

  Hükümet Kadın

  • osman korkmaz

   kok güzel inanılmaz güzel

   2013-02-03
  • Wecos

   Uper duper super :) :)

   2013-02-04
  • gghj

   çok kmik

   2013-05-18

  Toplam 3 yorum.

  5,0

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.


 • Fragmanlar: Hükümet Kadın

 • Görseller: Hükümet Kadın
  /Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/1/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/2/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/3/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/4/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/5/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/6/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/7/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/8/Sinema/Fotograflar/hukumet-kadin/3984/9


ETKİNLİK TAKVİMİ