Kelebeğin Rüyası

2,7

Kelebeğin Rüyası
Kategori:Film Arşivi
Film Türü:Dram
Orjinal Adı:Kelebeğin Rüyası
Yönetmen:Yılmaz Erdoğan
Senaryo: Yılmaz Erdoğan.
Yapımcı: Pelin Ekinci Kaya.
Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan, Farah Zeynep Abdullah,İpek Bilgin.
Dağıtım:UIP.


 • Vizyon Tarihi: 22 Şubat 2013

  Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, ön hazırlıkları 2 yıl süren, çekimleri 4 ay Zonguldak ve İstanbul’da gerçekleşen Kelebeğin Rüyası’nın teaser afiş ve fragmanı tamamlandı.

  Kelebeğin Rüyası, 22 Şubat’ta Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu’da seyirciyle buluşacak.

  1941 yılının Türkiye’sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan film, iki genç şairin hayatla ama en çok da aşkla olan mücadelesini anlatıyor.

  Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan’ın başrollerini paylaştığı Kelebeğin Rüyası’nda, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil ve Servet Pandur da rol alıyor.

  “Aşk En Güzel Bahanesidir Şiirin”!

  Yılmaz Erdoğan’ın, “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler: Tüm Yorumlar için tıklayınız

  Kelebeğin Rüyası

  • sümsüm

   hiçbir şeye benzemiyor film. 2 buçuk saat sürdü ama ne sonuç var ne bir şey. muzaffer falan nasıl neden öldü anlamadık tavsiye etmem

   2013-03-09
  • culuk guluk

   şimdiye kadar izlediğim en iğrenç filmdi sakın gitmeyin hayatımın hatasını yaptım

   2013-03-13
  • mülcük

   nası bi filmdir bu çok kötüydü bence gitmeyin çok daha iyi filmler var

   2013-03-13
  • Mercan Free

   Son zamanların en içten ve kaliteli filmi olduğunu düşünüyorum.. Yılmaz Erdoğan her zamanki gibi başka bir şey yapmış!! Film değil resmen hayatımızın bir parçası,yüreğimizin derinliğinden kopan bir duygu silsilesi... Tek kelime; Harikulade...

   2013-05-24
  • rahman demir

   süper olmuş

   2013-06-14

  Toplam 7 yorum.

  2,7

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.


 • Fragmanlar: Kelebeğin Rüyası

 • Görseller: Kelebeğin Rüyası
  /Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/1/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/2/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/3/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/4/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/5/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/6/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/7/Sinema/Fotograflar/kelebegin-ruyasi/3999/8


ETKİNLİK TAKVİMİ