Moskova`nın Şifresi: Temel

4,0

Moskova`nın Şifresi: Temel
Kategori:Film Arşivi
Film Türü:Komedi
Orjinal Adı:Moskova`nın Şifresi: Temel
Yönetmen:Adem Kılıç
Film Süresi:100 dk.
Senaryo - Hikaye: Yılmaz Okumuş.
Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan.
Müzik: Kemal Sahir Gürel.
Oyuncular: Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon, Ayşegül Günay, İsmail Hakkı, Çetin Altay, Necip Memili, Emin Albayrak, Anastasiya Pavelyeva, Duygu Şen, İsrafil Köse, Seymen Aydın, Erdem Baş, Serdar Çağlar, Gülden Güney, Barış Sezer, Sinan Bengier.
Dağıtım: Pinema Film.


 • Vizyon Tarihi: 23 Kasım 2012

  Temel, Sümela Manastırı’ndaki şifreyi çözüp, hazineyi bulmuş ve sevdiği kadına kavuşmuştur. Tabii, Temel böyle zannetmektedir. Gerçekte, belalı Rus mafyası Korkunç İvan’ın adamları bir değiş tokuş sırasında, Temel’in yol açtığı bir yanlış anlama sonucu Türk mafyasıyla çatışmış, birbirlerini öldürmüş ve o sırada Temel kazdığı çukurdan çıkan Rus mafyasına ait altınları, Sümela’nın hazinesi zannederek almıştır. Altınlarına el konulan ve adamları öldürülen Rus mafyasının lideri Korkunç İvan çıldırmıştır.

  Moskova’nın Şifresi: Temel filmi, Korkunç İvan’ın en acımasız adamı Abromoviç’i, Temel’i öldürmesi için Trabzon’a yollamasıyla başlar. Temel bütün bu silahlı saldırılardan bazen saflığı ve şansının, bazen arkadaşlarının yardımları sayesinde kurtulur; bir süre sonra peşinde birilerinin dolandığını hisseder ve Abromoviç’i yakalayıp hesap sormak için arkadaşı Turgay’la birlikte Moskova’ya gider. Fakat yakalanırlar.

  Temel’in Moskova’da olduğunu öğrenen karısı Zuhal, onun bir kadın için orada olduğunu düşünerek Rusya’ya gider. Temel’i öldürmeyi düşünen Zuhal onu Rus mafyasının elinden kurtarır. Yolları Trabzon havaalanında ayrılır. Zuhal, annesinin evine giderken Temel boynu bükük kalakalır. Temel sevdiği kadına tam ulaşmışken yine kaybetmek üzeredir. Peki “Moskova’nın Şifresi” iki aşığın kavuşmasına yardımcı olacak mıdır?


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler: Tüm Yorumlar için tıklayınız

  Moskova`nın Şifresi: Temel

  • meral aksu

   ben hayatımda böyle saçma bi komedi daha izlemedim.. zar zor bi kaç küfre güldük o kadar. zaten sonunda da elektrik gitti herkes çıktı sinemadan . demekki okadr da sonu merak edilen bir film değilmiş. kesinlikle gitmeyin çok pişmanımm

   2012-11-25
  • tarkan yavuz

   Arkadaşlar meral hn aksine benim çok hoşuma gitti zaten orda elektirikler kesilmiş kızgınlıgını filimden alıyo heralde bi karadenizli olarak güzel filim ayrıca müziklerde çok güzel olmuş eglenmek için gittim eglendim gitmek isteyen arkadaşlara iyi seyirler

   2012-11-27
  • atakul

   arkadaşlar tek kelime ile harika :))

   2012-12-10
  • sbl

   Bayıldımmm

   2013-01-06

  Toplam 4 yorum.

  4,0

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.


 • Fragmanlar: Moskova`nın Şifresi: Temel


ETKİNLİK TAKVİMİ