Bibuçuk

5

Bibuçuk
Kategori:Restoran
Mutfak Türü:Bar, Kebap-Et, Restaurant, CAFE
Adres:İstiklal Cad. Süslü Saksı Sokak No:14-18 Beyoğlu İstanbul Telefon:0212 244 70 10-11-12 Web:www.bibucuk.com


 • İstiklal Caddesinden aşağı inerken sağ taraftaki İmam Adnan sokağın sonunda spesyalitesi kendine has marine edilmiş tavuk kanatı ile 2003 Nisan`ından beri müşterilerine hizmet veriyor.
  Boğaziçi`li üç ortağın sahibi olduğu bibuçuk sıcak ortamı; değişik lezzetleri ile eğlenceli bir mekan.

  Mekan iki ayrı kattan oluşuyor. Girişte ortada bir barın yer aldığı birinci katta oturma grupları ve arka tarafta gecenin ilerleyen saatlerinde müdavimlerin vazgeçilmez eğlencesi dart ve tilt makinesi.
  Üst katta daha sakin bir ortam var. İkinci katta yer alan mutfak hijyene verilen önem sebebiyle; müşterilerinde görebileceği cam bir bölümle kapatılmış. Genel olarak mekanda sıcak renkler hakim.Toprak renk`in hakim olduğu bibuçuk`ta ahşap oturma grupları bu sıcaklığa ayrı bir tat verirken; keskin ama sıcak bir kırmızı ton ile tamamlanmış.

  Havalandırmanın oldukça güçlü olması burada kömür ateşinde pişen ürünleri, diğer kebapçı veya dürümcü tarzında yerlerdeki gibi üstünüzün başınızın ızgara ve yağ kokuları içinde kalmadan rahatlıkla yemenizi sağlıyor.

  Birkaç özelliği var bibuçuk`un.. Önceleri gelen müşterilerin bile anlamakta zorluk çektiği her masanın üzerinde duran uzun çömlekler.. kimi müşteriler bunları vazo; kimileri kül tablası zannediyor ama asıl amaç, yemeğinizi yerken; özellikle de tavuk kanatlarını yedikten sonra ne yapacaklarını bilemeyenler için; daha temiz ve görselliğin önemli olduğundan yola çıkılarak her türlü kemiğin atılması. Elle yenildimi tadı çıkar tavuğun ama o kemiklerin nereye konacağı sorusu, yer yarılsa da içine giriverseler düşüncesi içten içe kemirir bazılarımızı..

  Yemekler alışageldiğimiz tabaklar yerine sepetlerde sunuluyor. Normal porsiyon dışında isteyenler için 24 ve 40 lık kanat porsiyonlarıda mevcut. Özel davetlerin; şirket yemeklerinin kolaylıkla yapılabileceği bir mekan bibuçuk. İki ayrı katta toplam oturma kapasitesi 120-130 kişi civarında. Ayrıca alt katta iki tane 12şer kişilik yüksek oturma grubu daha kalabalık gruplar için ideal. Dışarıda yapmak istediğiniz davetlerde; şirket pikniklerinde de bibuçuk sizin yanınızda. Ormanda veya herhangi bir mekanda yapmak istediğiniz ızgara partisinde veya sizin istediğiniz bir menünün oluşturulmasında catering servisi de alabilirsiniz.

  Park Yeri Yok

  Kredi Kartı: Bütün Kartlar Gecerli


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Bibuçuk

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.

 • Bibuçuk Haritadaki YeriETKİNLİK TAKVİMİ