Dünyanın İlk ve Tek Enerji Şampiyonu Bulaşık Makinesi Yine Bosch’tan

Tarihler: 27 Haziran 2011 Pazartesi ~ 27 Temmuz 2011 Çarşamba

Firma: Bosch

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 27, 2011 ~ Tem 27, 2011

Bosch’un yeni enerji şampiyonu bulaşık makinesi, A enerji sınıfı bulaşık makineleri yıllık ortalamada 294 kWh enerji harcarken, sadece 199 kWh’lık enerji harcamasıyla bu unvanını yine hak ediyor ve kendi rekorunu yeniden kırıyor.

Tasarruf edilen 95 kWh’lık enerji ile ekstra 134 kez bulaşık yıkanabiliyor veya enerji tasarruflu bir ampul tam bir yıl kullanılabiliyor. Bosch enerji şampiyonu bulaşık makinesi, hem doğayı hem de aile bütçesini koruyor.

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünü değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch, dünyanın yeni “enerji şampiyonu” bulaşık makinesi SMS69T78EU ile yeniden kendi rekorunu kırıp tasarrufu bir opsiyon olmaktan çıkarıp, bir standart haline getiriyor. Bosch SMS69T78EU bulaşık makinesine, yine “enerji şampiyonluğu” unvanını kazandıran özelliği yıllık sadece 199 kWh’lık enerji tüketmesi. A enerji sınıfı bulaşık makineleri 13 kişilik bulaşık için yıkama başına 1,05 kWh harcıyor.

Bu da yıllık ortalama 280 yıkama için 294 kWh enerji tüketimi anlamına geliyor. Oysa, Bosch SMS69T78EU, aynı miktardaki bulaşığı sadece 199 kWh’lık enerji harcayarak yıkıyor ve bu da, 95 kWh’lık ekstra enerjinin kazanılması demek oluyor. Ayrıca, sahip olduğu Bosch ActiveWater Eco teknolojisi ile her bir su damlasından 400 su damlasının enerjisini üretiyor. Bu devrim yaratan yenilikçi teknoloji, böylece sadece 7 litre suyla 13 kişilik bulaşığın en verimli şekilde yıkanmasına da olanak sağlıyor.

Ekstra 95 kWh enerji ile neler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Tasarruf edilen 95 kWh ile:
• İsteseniz ekstra 134 kez bulaşık yıkanabiliyor.
• 1.583 saat; başka bir deyişle ortalama 2 ay televizyon seyredilebiliyor.
• 2.375 saat; başka bir deyişle ortalama 3 ay radyo dinlenebiliyor.
• i60 Watt’lık normal ampul, 1.583 saat; başka bir deyişle yaklaşık 2 ay çalıştırılabiliyor.
• enerji tasarruflu 11 Watt’lık bir ampul ise 8.636 saat, yani tam bir yıl kullanılabiliyor.

Zeolit® Kurutma Teknolojisi ile Daha Az Enerji, Daha Yüksek Performans

Zeolit minerali, nemi hapsedip enerjiye çevirebilme özelliğine sahip. Bu değişken yapıdaki mineral sayesinde bulaşıklar çok daha hızlı bir şekilde, çok daha az enerji tüketilerek kurutuluyor. Kurutma esnasında Zeolit minerali, makinenin içindeki nemi emerek bunu ısı enerjisine çeviriyor. Yıkama esnasında bulaşık makinesinin içindeki sıcak hava ile ısınan mineral tekrardan kullanılabilir hale geliyor ve bu döngü sayesinde bulaşık makinesinin ömrü boyunca değiştirilmesine gerek kalmıyor..

Pırlanta Gibi Parlayan Bardaklar İstemez misiniz?

Devrim yaratan bardak koruma sistemi (GlassProtec) ve parlak kurutma özel fonksiyonu (Shine & Dry) ile hem bardaklarınız korunuyor hem de daha yavaş kurutma ile daha yoğun parlaklık elde ediliyor. Üstelik doğal Zeolit® mineralleri sayesinde enerji tasarrufu yapılırken, hem cam hem plastik bulaşıklarda pırlanta etkisinde parlaklık ve kurutma sağlanıyor.

VarioDrawer 3. Çekmece ile Bulaşığın Tamamını Yıkamak Çok Kolay

Bosch SMS69T78EU’da çatal-bıçaklar, kepçe ve büyük servis kaşıkları hatta küçük kahve fincanları için üçüncü bir çekmece bulunuyor. Böylece hem büyük bulaşıklara daha çok yer açılıyor hem de çatal bıçakların çizilmesi önlenmiş oluyor. 3. çekmece sayesinde makinenizin kapasitesi 14 kişiye kadar artığı için, bulaşığın tamamı tek seferde rahatça yıkanabilir.

Yoğun Kir ve Bakterilere Son

Yoğun yıkama alanına yerleştireceğiniz kirli tencere ve tavaları artık dert etmeyin. Çünkü IntensivZone fonksiyonu, alt sepetteki su basıncını artırarak üstün performans sağlıyor. Ayrıca hijyen konusunda hassas olanlar ve çocuklu aileler için son derece ideal olan HygienePlus fonksiyonu, yıkama süresince bulaşıkları daha uzun süre yüksek sıcaklığa tabi tutarak, bakterileri %99,9 oranında yok ediyor.

Dünyanın İlk ve Tek Enerji Şampiyonu Bulaşık Makinesi Yine Bosch’tan

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT