İş Bankası Kültür Yayınları`ndan Yeni Kitaplar

Tarihler: 07 Ocak 2011 Cuma ~ 31 Ocak 2011 Pazartesi

Firma: İş Bankası Kültür Yayınları

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 7, 2011 ~ Oca 31, 2011

FENERLER

Radar ve diğer elektronik araçların henüz denizciliğe girmediği dönemlerin kapkaranlık gecelerinde kaptana bulunduğu yeri bildirmek, süzülüp giden geminin nerde olduğunu saptamak için en eski yardımcı dost olan deniz fenerleri, okumasına doyum olmayan bir kitapta bir araya geldiler. Kaptanların "mevki koymak" için yararlandıkları "göz kırpmaları" olan deniz fenerlerini, İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlisi Oktay Sönmez kitaplaştırdı.

Osmanlı’dan Milli Mücadele’ye Seçilmiş Mülakatlar

Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde ve Milli Mücadele yıllarında, bu döneme damgasını vuran liderlerin ilk ağızdan görüş ve anlatımları, iki değerli araştırmacı Prof. Dr. Sabahattin Özel ve Doç. Dr. Işıl Çakan Hacıibrahimoğlu’nun hazırladığı Osmanlı’dan Milli Mücadele’ye Seçilmiş Mülakatlar kitabında bir araya geldi.

Harika Oyunlar ile hep siz kazanın!

Satranç dünyasının büyükustası Yasser Seirawan’ın Satrançta Kazandıran serisinin yedinci ve son kitabı Satrançta Kazandıran Harika Oyunlar, dünyanın en meşhur satranççıları tarafından son 25 yılda oynanmış en iyi 12 oyunun ayrıntılı analizlerini eğlenceli bir dille okura sunuyor.

Bir Alman klasiği: Düello

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde yayınlanan Düello, 20. yüzyılda yeniden keşfedilerek Alman edebiyatının en önemli oyun yazarları arasında yerini alan Heinrich Von Kleist’ın bütün öykülerini bir araya getiriyor.

Ecevit`in Açıklamaları 1976

Başbakan olduğu 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nı gerçekleştiren Bülent Ecevit’in; 1976 yılında iç ve dış politika, ekonomi, Kıbrıs ve Ege sorunu konularında Abdi İpekçi’ye verdiği röportajın tam metni ve Ecevit’in görüşlerinden oluşan; “Ecevit’in Açıklamaları 1976”; İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıktı.

Çocuklar için yeni maceralar: Ejderha Tuşpa

Van kedisi, bu kez bir çocuk kitabına ilham verdi. Arkeolog Çiğdem Maner’in, efsanelerden uyarladığı Ejderha Tuşpa öyküsünde, Van’ın binlerce yıllık geleneklerini, günümüzden heyecanlı bir macerayla birleştiriyor ve ortaya çocuklar için harika macera çıkıyor.

Çıkartmayla Öğrenelim

Çocuk kitapları konusundaki çalışmalarını giderek güçlendiren İş Bankası Kültür Yayınları, sömestr tatili döneminde çocukların hem el becerilerini geliştirecek, hem de eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak kitaplar sunuyor. Çıkartmayla Öğrenelim dizisinden yayınlanan “Çıkartmalı Sayılar” ve “Boyamalı Sayılar” sayılarla arası iyi olmayan çocukları bile etkileyecek renkli çıkartma ve boyama sayfalarıyla ilgi çekiyor.

İş Bankası Kültür Yayınları`ndan Yeni Kitaplar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT