İşte Büyük Birader

Tarihler: 12 Aralık 2005 Pazartesi ~ 14 Aralık 2005 Çarşamba

Firma: Hayykitap

Adres: tüm kitabevlerinde... Adalar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 12, 2005 ~ Ara 14, 2005
“İŞTE BÜYÜK BİRADER”
YATAK ODANIZDA, BEYNİNİZDE, MAHREM OLAN HER YERDE…

Şifresi çözülen DNA ve elektromanyetik dalgalarla kontrol edilen zihinler. Deri altına yerleştirilen çipler yoluyla uydudan takip edilen potansiyel suçlular. Beyin parmak izleri, infraruj yüz tanıma sistemleri…

Bilgisayarımızdaki casuslar, evinizdeki Truva atları, elektronik olarak fişlenen arkadaşlarınız. Ve sizi nerede olsa bulan siber alem jandarmaları…

Karşınızda George Orwell’in “1984” romanı ile tanıdığımız “Büyük Birader” (Big Brother)… Ama bu kitapta bir roman kahramanı değil gerçeğin ta kendisi olarak çıkıyor karşımıza. Yatak odanızda, beyninizde, mahrem olan her yerde… Sizi sürekli gözetliyor. Gözetlemekle de yetinmiyor, şüphelendiklerini tespit edip gerekirse ortadan kaldıran bir ölüm şebekesi gibi çalışabiliyor!

Günümüzde bireyler, dünyaya geldikleri andan itibaren sistematik şekilde kayıt altına alınıyor. Düşünün ki telefon konuşmalarınız, e-posta yazışmalarınız, internette ziyaret ettiğiniz siteler ve kredi kartıyla yaptığınız alışverişler birileri tarafından sürekli olarak izleniyor. Bunun yanında, devlete ait bütün kurumlarda sizinle ilgili kayıtlar bulunmakta. Kameralarla donatılmış şehirlerde, yaptıklarınızı devamlı olarak izleyen elektronik gözler mevcut.

“İşte Büyük Birader” okuyucuyu sarsacak, şaşırtacak bir kitap. Her türlü mahremiyetimize “göz” diken güçlerin “tüm” çalışma metotlarını “en yeni” versiyonlarıyla deşifre ediyor. Bütün bunlar ne için yapılıyor, kimler bundan ne kazanç sağlıyor? Dünyamızı, bizi ve ailemizi nasıl tehlikeler bekliyor? “İşte Büyük Birader” bütün bu sorularımıza ilk defa çok açık olarak yanıt veriyor. Gözetim toplumu denen paranoyayı derinlemesine analiz ediyor ve O’ndan nasıl korunacağımızın da ipuçlarını veriyor.

“İşte Büyük Birader” bilgisayar, cep telefonu ve kredi kartı kullanan herkesin okuması gereken bir kitap!
“İŞTE BÜYÜK BİRADER” TEKNİK BİLGİLER
Yazar: Uğur Dolgun
Yayınevi: Hayykitap
Kategori: Acil Serisi 2
Türü: Araştırma
Sayfa sayısı: 168
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
Birinci baskı: Kasım 2005
Fiyatı: 8 YTL
ISBN: 975-9059-05-3
Barcode: 9789759059057

İşte Büyük Birader

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT