Othello ile Belinizi Koruyun

Tarihler: 05 Mayıs 2008 Pazartesi ~ 07 Mayıs 2008 Çarşamba

Firma: Othello

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2008 ~ May 7, 2008
OTHELLO İLE BELİNİZİ KORUYUN
İşyerinde, arabada ya da evde… Ergonomik oturmak, çoğu insanın doğrusunu bilmediği ya da bilip de yapmadığı ve bu sebepten sağlık sorunlarını sıklıkla yaşadığı bir durum. Disk kaymaları, bel ağrıları, omuz ve boyun ağrıları, ellerde uyuşma… Bütün bunlar biraz bilgi ve MAYA TEKSTİL’in ürettiği OTHELLO ergonomik oturma yastıklarıyla çözülebilir.

Türkiye’nin en büyük kaz tüyü yorgan ve yastık üreticisi MAYA TEKSTİL, uykuya verdiği önemi sağlıklı oturma ve konfor ürünlerine de gösteriyor. OTHELLO ürün grubunun medikal çözümleri, iş hayatında yaşanan omurga ve sırt sorunlarına çözüm olmayı hedefliyor. Mobil Comfort isimli yastık, bel boşluğunu tam olarak doldururken, aynı zamanda omurgayı sağdan ve soldan kavrar ve düz bir çizgide kalmasına yardımcı olur. İş yerinde, arabada, evde otururken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta bulunmaktadır. Özellikle gün boyu aynı sandalyede oturmak zorunda kalan çalışanlar belli bir süre sonra sırtlarında ve boyunlarında ağrılar ve ortopedik sorunlar yaşamaya başlayabilir. Günümüzün hareketsiz iş ortamında sıklıkla karşılaşılan disk kayması çok ufak hareketlerle bile oluşabiliyor. Masa başında iş yapan birisi ağır kaldırmadan, sadece bir kaleme uzanırken bile sağlık sorunları yaşayabiliyor. Bu ve bunun gibi sorunlardan uzak durmak için sağlığa ve konfora önem veren MAYA TEKSTİL, OTHELLO Mobil Comfort’u öneriyor.

Peki ama nasıl oturmalı?
Oturulan sandalye ya da koltukta dizin doksan dereceyle kırık olması ve ayakların yere tam basıyor olması oldukça önemli. Oturulan yerin ön kısmına değil arka kısmına daha yakın oturulmalı ve omuzlar sandalyenin arka kısmına dayanabiliyor olmalı. Ama bunların hepsinden daha önemlisi bel boşluğunun desteklenmesi ve doğal eğrisinin korunması. Omurganın sağa ya da sola kaymadan düz bir çizgide durması için de bu bölgenin korunması büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten, özellikle bu kısma destek olan yastıklar uzmanlar tarafından öneriliyor. Bunun yanında saatlerce hareketsiz durmak yerine sırt kaslarını geliştirici egzersizler ve spor, özellikle yüzme, tavsiye ediliyor.

MAYA TEKSTİL OTHELLO ürünleri Metro Gross Market, Real, Koçtaş, Praktiker, Carrefour, Tesko Kipa gibi marketlerde satışa sunuluyor. MAYA TEKSTİL ürünleri hakkında detaylı bilgi almak ve bulunduğunuz yere en yakın bayileri öğrenmek için www.mayatekstil.com web adresi ziyaret edilebilir veya 0 (216) 561 20 02 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Othello ile Belinizi Koruyun

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT