Siemens i-Dos ile Her Yıkamada Deterjan Ayarlama Tarihe Karışıyor

Tarihler: 15 Şubat 2011 Salı ~ 15 Mart 2011 Salı

Firma: Siemens

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 15, 2011 ~ Mar 15, 2011

Siemens yeni i-Dos çamaşır makinesi ile dünyanın ilk akıllı dozaj sistemini sunuyor. i-Dos’a sadece bir kez doldurulan deterjan ile 20 kereye kadar yıkamaya yapılabiliyor. Makine çamaşırın ağırlığına, kumaş tipine ve kirlilik derecesine göre tam olarak gerekli deterjan miktarına kendisi karar vererek otomatik olarak bu miktarı kullanıyor .

Yine Siemens i-Dos çamaşır makinesi su tüketimini yılda 7.062* litre kadar azaltırken, deterjan kullanımını da optimum düzeyde tutuyor. Makine ayrıca A enerji verimliliği sınıfından yüzde 30 daha az enerji harcıyor. Siemens böylelikle, çevreci ürünlerine bir yenisini ekleyerek doğal kaynakların korunmasına verdiği desteği sürdürüyor.

Siemens Ev Aletleri “Gelecek Evinizde” sloganı ile doğal kaynakları daha az kullanan, çevreci ürünler sunmaya devam ediyor. Yeni Siemens WM14S840TR model i-Dos çamaşır makinesi de sahip olduğu, dünyanın ilk akıllı dozaj sisteminden kaynaklanan çevreci özellikleri ve hayatı kolaylaştıran fonksiyonları nedeniyle 2011 yılının en çok ilgi görecek ürünleri arasında yer alıyor.

20 Yıkamalık Deterjanı Tek Seferde Kabul Eden Bir Makine
Siemens i-Dos, akıllı dozaj sistemi sayesinde her yıkama için makineye deterjan koyma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor, deterjan gözünü yaklaşık 20 yıkama için bir kez doldurmak yeterli oluyor. Sistemin ince ayarlı sensörleri hem çamaşır miktarını, hem de pamuk, sentetik ya da karma gibi farklı kumaş tiplerini otomatik olarak algılıyor. Sensörler yardımıyla çamaşırların leke düzeyi bile hassasiyetle belirleniyor. Sistem, aldığı veriler doğrultusunda mükemmel bir yıkama sıralaması yapıyor, hassas bir ısı kontrolü sağlarken, deterjan dozajını birkaç adımda dikkatli bir biçimde ayarlıyor.

Avrupa ülkelerinde yapılan bir araştırmada, tüketicilerin yüzde 90’ının çamaşır deterjanı miktarını doğru ayarlayamadıklarının ortaya çıktığına** dikkat çeken Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Ayşe Özkaya şunları söyledi:

“Siemens ileri teknolojisinin bir ürünü olan i-Dos akıllı dozaj sistemi, çevreci özelliklerinin yanı sıra, önemli bir kolaylık da sunuyor. Tüketicileri her defasında çamaşır makinesine konacak doğru deterjan miktarı konusunda düşünme zahmetinden kurtaran, zamandan tasarruf sağlayan sistem, doğru miktarı otomatik olarak belirleyerek çamaşırların en sağlıklı şekilde yıkanmasını güvence altına alıyor.

Avrupa ülkeleri kapsamında, tüketici alışkanlıkları üzerinde gerçekleştirdiğimiz bir anket çalışmasının sonuçlarına göre, tüketicilerin yüzde 90’ı çamaşır deterjanının dozajını doğru ayarlayamıyor. i-Dos sistemi bu konuda tüketicilere destek sağlarken, minimum su ve deterjan tüketimi ile doğal kaynakların sürekliliğinin sağlanması konusunda da örnek bir ürün özelliği kazanıyor.”

Siemens i-Dos ile Her Yıkamada Deterjan Ayarlama Tarihe Karışıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT