Ülker Hero Baby, 1 YTL’lik yeni fiyat seviyeleriyle kavanoz mama pazarının lideri oldu

Tarihler: 26 Mayıs 2008 Pazartesi ~ 30 Mayıs 2008 Cuma

Firma: Ülker Hero Baby

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 26, 2008 ~ May 30, 2008
Ülker Hero Baby, 1 YTL’lik yeni fiyat seviyeleriyle kavanoz mama pazarının lideri oldu
Türk gıda sektörünün öncüsü Ülker ve bebek beslenme uzmanı Hero’nun yüzde 50 ortaklığı ile 2002 yılında kurulan Ülker Hero Baby, Mart 2008 itibariyle kavanoz mama pazarının lideri olmayı başardı ve yeni yatırımlarıyla pazarın da büyümesine katkıda bulundu.

Bebekler için özel olarak yetiştirilmiş meyvelerle şeker ilave edilmeden hazırlanan mamaların, bebeklerin sağlıklı gelişimi için önemini vurgulayan Hero Baby, kavanoz mama fiyatlarını herkesin ulaşabileceği seviyelere çekti ve 1 YTL olarak belirledi. Tüketim alışkanlığı kazandırmak ve sektörün büyümesine katkıda bulunmak amacıyla Ocak 2008’de fiyatları 1 YTL olarak yeniden belirlenen kavanoz mamalar, Hero Baby’ye % 40 pazar payı ile bu kategoride liderlik getirdi.

Ülker Hero Baby Genel Müdürü Nasuh Önal, aileler tarafından büyük memnuniyet ile karşılanan bu girişimlerinin, sadece her bebeğe kavanoz mama ile beslenme şansı sunmadığını, aynı zamanda 1,5 yıldır değişmeyen pazarın da büyümesine katkıda bulunduğunu açıkladı.

Yeni fiyat seviyeleri sayesinde Ocak-Mart 2008 döneminde 4.5 kat daha fazla kavanoz mama satışı gerçekleştirdiklerini belirten Nasuh Önal, yıl sonuna kadar 10 milyon adet kavanoz mama satmayı hedeflediklerini vurguladı. Kavanoz mamaların ülkemizdeki tüketim oranının oldukça düşük olduğunu söyleyen Önal, “İspanya’da bebek başına kavanoz mama tüketimi haftalık 1.3 kg iken, ülkemizde bu oran yıllık 1 kg civarında. Annelerin, bebeklerinin sağlıklı beslenmesi konusundaki hassasiyetini de göz önünde bulundurarak Türkiye’de bilinç oluşturmayı ilke edindik. Türkiye’nin ilk tahıllı kaşık maması fabrikasından sonra, ikinci fabrikamızı 2008 yılı sonunda yine Ankara’da faaliyete geçiriyoruz. 20 milyon YTL yatırımla ileri teknolojiye sahip ve yılda 50 milyon kavanoz maması üretim kapasiteli bu fabrika sayesinde elde edeceğimiz maaliyet avantajını annelerle şimdiden paylaşıyoruz. Üretim proseslerimizde hormonsuz yetiştirilmiş, zirai ilaç kalıntısı olmayan, analizlerden geçirilmiş sertifikalı ürünler kullanıyoruz. Bebeklerin, meyvelerin gerçek lezzetine alışmaları ve şeker eğilimli bir damak tadına sahip olmamaları için şeker eklenmeden hazırlanan kavanoz mamalarımız yüksek sıcaklıkta kısa süreli özel ısıl işleme tabii tutuluyor. Böylece raf ömrü boyunca besin değerlerini kaybetmiyor, tazeliğini ve lezzetini koruyabiliyor.” dedi.

Ülker Hero Baby; biberon mamaları, tahıllı kaşık mamaları, kavanoz mamaları ve bebek bisküvilerinden oluşan bebek beslenme pazarında tüm kategorilerde ürün sunabilen tek marka. Türkiye’nin ilk tahıllı kaşık maması fabrikasını açan Ülker Hero Baby; bebeklerin öğün ve aylarına göre özel olarak formüle edilmiş mamaları ve yine Türkiye’de ilk olan organik tahılllı kaşık mama üretimi ile de dikkat çekiyor. Ülker Hero Baby; 2005 yılında dünyadaki Hero şirketleri arasında yılın şirketi seçildi ve başarılarını bir ödülle pekiştirdi. Bebek mamasında ilk ihracatı gerçekleştirme başarısını da gösteren Ülker Hero Baby, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Libya gibi ülkelere ihracat yapıyor. Ülker Hero Baby, Avrupa Birliği ülkelerine bebek maması ihraç eden ilk ve tek marka konumunda. Hero Baby, 2009 yılı için ihracat hedeflerini de 10 milyon kavanoz mama olarak belirledi.

Ülker Hero Baby, 1 YTL’lik yeni fiyat seviyeleriyle kavanoz mama pazarının lideri oldu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT