Yılbaşı / Meyhane-i Kebir`de Yılbaşı

Tarihler: 31 Aralık 2003 Çarşamba ~ 31 Aralık 2003 Çarşamba

Firma: Meyhane-i Kebir

Adres: İstiklal Caddesi İmam Adnan Sokak No:10/2 Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 249 42 15

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 31, 2003 ~ Ara 31, 2003
Beyoğlu’daki Meyhane-i Kebir yeniyıl programında her zamanki gibi canlı fasıl grubu ve CD’den Türkçe popüler müziklerin yanında dansöz de bulunuyor. Fiks menü uygulaması yapılacak mekanda yılbaşı gecesi için belirlenen fiyat 70 milyon lira. Fiks menüde 20 çeşit soğuk meze, 6 çeşit ara sıcak, ana yemek (tercihe bağlı olarak hindi veya kuzu) ve meyve bulunuyor.
Yemekler de yerli içki de limitsiz sunuluyor.
Meyhane-i Kebir:
Beyoğlu’nun en gözde ve en düzeyli mekanlarından biri olan Meyhane-i Kebir, kaynaşmış bir müdavim kitlesine ve eğlencesine sahip. Birbirinden habersiz insanlar ortak dostları olan, işletmeci Aşkın Bey sayesinde tanışmış, kaynaşmış ve "sınıfsız ve imtiyazsız bir kitle" oluşturmuşlar. Bu kitle Meyhane-i Kebir`de gün geçtikçe büyüyor.
Nedir bu işin sırrı? İşletmeci Aşkın Bey bu durumu şöyle açıklıyor: "Benim asıl hedefim hep şu; önce eğlence. Zaten iyi yemek yiyen, iyi içki içen, iyi müzik dinleyen insan eğleniyor demektir. Bunların tümünü doğru şekilde sunarsan insanlar eğlenir ve ertesi gün birbirlerine birşeyler anlatırlar. Birbirlerine, arkadaşlarına telefon açarlar, `dün şuradaydık, şöyle şöyle oldu, şu espriler yapıldı vs`. Eğer konuşulmaya değer şeyler bulunuyorsa gerçekten iyi bir yer yapmışsın demektir" ve ekliyor "`meyhane `aile yapısı` bir yer olacak. Bu ifade `aile salonumuz vardır`daki anlamda değil elbette. Bu terimden kastım, ki daha önce işlettiğim mekanlarda da böyle oldu, patron, garson, müşteri vs, tümü bir bütün olmalı, birbiriyle tamamen kaynaşmalı. Eskilerde vardı, asilzade bilmemne beyin masası hep aynıydı filan... O da bir kaynaşma, kabullenme ve `aile yapısına` dönüşmenin sonucuydu."
Mekan iki ana bölümden oluşuyor: Meyhane ve bar. Gerçek müdavim kitlesi barın meyhane kısmına bakan tarafındaki `hücre bar`ın içinde ve etrafında oluyor. Çekirdek kitleyi birlikte tutmak için kare biçiminde, içine girilebilir bir bölüm yapılmış bara. Mekanın her daim en kalabalık yeri de burası. Her yer boş dahi olsa insanlar sıkış tıkış buraya giriyorlar, çünkü `racon` öyle.
Cadde tarafında ise meyhane kısmı yer alıyor. Yaklaşık seksen kişi oturma kapasitesi olan bölümde son derece lezzetli mezelerden yenilirken rakınızı yudumlayabilir, canlı fasıl grubuna eşlik edebilirsiniz. Canlı fasıl her gece yaklaşık 21.00 - 21.30 gibi başlıyor. Birkaç kısa molayla 24.00 - 24.30`a kadar sürüyor. Geceyarısına doğru yemeğin de bitmiş olmasıyla ortam meyhaneden çıkıp, kulüp - bar havasına bürünüyor. CD`den güncel Türkçe parçalarla yığılana kadar eğlenebiliyorsunuz. Meyhane-i Kebir Pazar günleri de açık ve Digitürk`ten maç yayınları izlenebiliyor. Maçlar, -önemli derbiler olmadıkça- mekanın ayrı bir bölümünde izlendiğinden erken saatlerde yemeğe gelenleri de rahatsız etmiyor.
Gecenin menüsü balık ve deniz ürünleri ağırlıklı olarak hazırlanıyor. İçinde lakerda, ahtapot salatası, midye dolma, deniz ürünleri salatası gibi lezzetlerin bulunduğu on çeşit meze, ara sıcak olarak kalamar tava, hamsi tava, Kırgız mantı ve börek, salata, ana yemek olarak günün balığı ve meyveden oluşan menüye limitsiz yerli içki eşlik ediyor.
Yılbaşı / Meyhane-i Kebir`de Yılbaşı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT