Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Tarihler: 31 Aralık 2017 Pazar ~ 31 Aralık 2017 Pazar 31 Aralık 2017 10:00

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Ücret: Yetişkin: 32.00 TLÖğrenci: 25.00 TL65 Yaş Üstü ve %40 Engelli: 12.00 TL0-4 Yaş arası ücretsizdir. -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 31, 2017 ~ Ara 31, 2017
Bu bilet ile Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nı ziyaret edebilirsiniz.

1990 yılında kurulmaya başlanıp, 1993 yılında halka açılan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Türkiye'nin en önemli iki ili olan İstanbul ve Kocaeli'ne eşit uzaklıkta ve ortalama bir saatlik sürede ulaşılabilecek, havası temiz ve yeşili bol bir bölge olan Darıca'da yer almaktadır.

Ana misyonu doğa ve çevre bilincini oluşturmak, hayvan-bitki ve insan bütünlüğünün devamlılığına katkı sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak olan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, 18 yılın aşkın bir süredir, EAZA (Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği) tam üyesidir. Bu sayede, doğal yaşam standartlarında oluşturduğu barınaklarda, koruma altında aldığı tüm canlılar hayvanat bahçelerinde doğmuş canlılardır.

"Doğa ve çevreyle dost, hayvan ve bitkileri seven, koruyan bir dünya" vizyonuyla ziyaretçisine hizmet veren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı;

* 18 yılı aşkın bir süredir, EAZA –Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği tam üyesi olan ilk hayvanat bahçesidir.
* 80 dönümlük alanda, 286 türü aşan ve 3600 üzerindeki hayvan nüfusu ile Orman Bakanlığı'nca ruhsatlandırılmış olan ülkemizin en çok türe sahip hayvanat bahçesidir. 
* Marmara bölgesinin Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış Yaban Hayvanları Koruma ve Kurtarma Merkezi'dir.
* Bünyesinde barındırdığı 600'ü aşkın bitki türü ile ülkemizin zengin botanik parkları arasındadır.
* Fauna ile Flora'yı birlikte ele alan yaşayan bir gen merkezidir.

Eylül 2017 Etkinlikleri

  1. Uluslararası Akbaba Farkındalık Günü

Tarih: 2 Eylül 2017

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkı

Açıklama: 2 Eylül Uluslararası Akbaba Farkındalık Günü kutlamaları kapsamında, parkımızda koruma altında olan Kızıl Akbaba, Mısır Akbabası ve Kara Akbaba ile ziyaretçilerimizi buluşturuyoruz. Özellikle çocuklar olmak üzere gelen misafirlerimize akbabaların önemi, ekosistemdeki görevleri ve azalan nüfusları hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır. Ayrıca akbaba beslenme ve sunum saati etkinliğinde hem güzel vakit geçirecek hem de akbabaları daha yakından tanıyacaksınız.

  1. Kızıl Panda Günü

Tarih: Dünya Kızıl Panda Günü

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkı

Açıklama: “Kedi Ayısı” olarak bilinen kızıl pandaların nesilleri avcılık yüzünden tehlike altındadır. Ülkemizde sadece parkımızda gözlem yapabilme şansı yakalayacağınız kızıl pandalarımız ile ziyaretçilerimizi buluşturuyoruz. Parkımızda koruma altında bulunan Hale, Jale ve Lale isimli 3 dişi kızıl pandamızın barınaklarının önünde gerçekleştirilecek olan beslenme ve sunum saati etkinliğine katılarak siz de bu canlılar hakkında bilgi edinerek, onları yakından tanıyabilirsiniz.

  1. Dünya Gergedan Günü

Tarih: 22 Eylül 2017

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkı

Açıklama: Ülkemizde sadece parkımızda koruma altında bulunan Samir ve Komala ile çifti ile ziyaretçilerimizi buluşturuyor ve ziyaretçilerimize onları daha yakından tanıma fırsatı sunuyoruz.  Giderek nesilleri tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan zırhlı gergedanların azalan nüfusuna dikkat çekmek amacıyla yapacağımız etkinliğe katılım sağlayabilir, çocuklarınız ile bu dev hayvanları yakından gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  1. FYZOO Çocuk Kulübü Etkinlikleri

Tarih: 2/3, 9/10, 16/17, 23/24, 30 Eylül 2017

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkı

Açıklama: Hafta sonları, 13.30 ile 14.30 saatleri arasında FYZoo Çocuk Kulübü Etkinlikleri kapsamında ziyaretçilerimiz ve üyelerimizin çocuklarına yönelik “Mevsimler” adlı güz mevsimi hakkında atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

En güzel mevsim olan güz mevsimini çocuklarınızla parkımızın çocuk kulübü atölyesinde doğanın değişimine tanıklık edebilirsiniz.

 

 

 


- Haftanın her günü 08:30–16:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.- Biletler tek giriş hakkı tanımaktadır.- Öğrenci bileti alan ziyaretçilerin,  hayvanat bahçesi gişesine öğrenci kimlik kartlarını göstermeleri zorunludur.- 0-4 yaş arası ücretsizdir.- 65 Yaş üstü ve %40 engelli bileti alanlar, etkinlik girişinde ilgili kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. %40 Engelli bileti almak için, bilet alım esnasında "65 Yaş İndirimi" kutucuğundan bilet seçerek alabilirsiniz. - Etkinlik öğretmen ve polislere ücretsiz, ailelerine ise %50 indirimlidir. Öğretmen ve polis aileleri indirimli biletleri sadece etkinlik gişesinden satılmaktadır.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT