Çocuklar İçin Eğlenceli Öykü Yazım

Tarihler: 20 Haziran 2016 Pazartesi ~ 20 Haziran 2016 Pazartesi 20 Haziran 2016 11:00

Yer: Merakettiklerin

Ücret: 1. Kategori - 300.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 20, 2016 ~ Haz 20, 2016
"Çocuklar İçin Eğlenceli Öykü Yazım Atölyesi", 20 Haziran'da Merakettiklerin mekanında sevenleriyle buluşuyor.

Çocukların ne kadar iyi gözlemci olduklarını düşünelim. Çocuklar, bebeklik dönemlerinden başlayarak sürekli çevrelerini tarayıp bellek kaydı yapmaya başlar. Biz hiç farkında olmadan, onlar bir küçük davranışımızı, ses tonumuzu, mimiklerimizi ayırt edip kaydeder ve yeri geldiğinde, tam taşı gediğine koyar gibi kullanır. Yazabilselerdi, çocukların yaratıcılık düzeyi çok yüksek olurdu herhalde.”

Semih Gümüş – Yazar olabilir miyim? Yaratıcı yazarlık dersleri 2012

Çocuklar yazabilselerdi ne olurdu? Korkusuzca kaleme hakim olurlardı, sınırsız hayal güçleri ve inanılmaz gözlem kabiliyetleriyle bizi şaşkına çevirecek öyküler yaratırlardı. O zaman neden yazamasınlar? Onlara yol gösterirsek çok da başarılı yazarlar hem de.

Dört gün sürecek bu maratonda çocuklar yaratıcı yazı tekniklerini öğrenecekler, alıştırmalarla öğrendiklerini pekiştirecekler. Bu dört günlük eğitimin sonunda çocuklar ana fikir ile konuyu, kahraman ile karakteri, olay örgüsü ile kurguyu ayırt etmeyi öğrenecekler, okuduklarını daha iyi anlayıp analiz edebilecekler. Burada öğretilen tüm teknikler çocuklarınızın hayatı boyunca onlara yardımcı olacak, daha iyi bir okuyucu ve iyi bir kalem olmalarına öncülük edecek. 

Yaş: 10-14
Süre: 2 saat 
Konular:
1. Karakter yaratımı
2. Çatışma
3. Olay Örgüsü - Kurgu
Eğitmen: Zümrüt Sarıkartal Bıyıklıoğlu

İstanbul'da doğdu. Üniversiteyi Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi-Ekonomi bölümünde okudu. Coca-Cola firmasında on yıla yakın finans ve ERP üzerine değişik kademelerde görev aldı. Yazma macerasına atılmak için işinden ayrıldı, sırasıyla Murat Gülsoy, Mario Levi ve Robert McKee’nin yaratıcı yazarlık ve senaryo yazılım atölyelerine katılarak kendisini bu alanda yetiştirdi. Şubat, 2015’de çocuklar için öykü yazım tekniklerini anlatan ilk kitabı “Küçük Yazarın El Kitabı” Esen Yayıncılıktan çıktı. Bu kitapla, yıllarca okuyarak edindiği bilgileri sadeleştirip çocuklara uygun hale getirmiş böylece küçük yaşta okuma ve yazmanın sonsuz evreninde yolculuğa çıkarak çok daha uzun mesafeler kat edebileceklerine inandı. 

İkici kitabı “Yeni Başlayanlar İçin Yaratıcı Yazarlık”, haziran 2015’de Esen Yayıncılık tarafından basıldı. Bu ikinci kitapta yazar daha yüksek bir yaş grubuna hitap etmiş ancak anlatımda basitliği asla bırakmadı. Yazar, öykü yazmanın kurallarını ve tekniklerini anlattığı kitaplarında anlaşılır olmaya özen gösterdi, verdiği atölye ve eğitimlerde de bunu gösterdi. 

Yazar; halen eşi, biricik oğlu ve kedileriyle İstanbul’da yaşamaktadır. Özel okullarda çocuklara yaratıcı yazarlık dersleri vermekte, bu arada da kitap yazmaya devam etmektedir.

- Etkinlik günü biletinizi yanınızda bulundurunuz.- 10 yaşından küçükler etkinlik mekanına alınmayacaktır.- Satın alınan biletlerin iptal, iade veya değişikliği yapılmamaktadır.- Numarasız oturma düzeni vardır.- Etkinlik 27.06.2016 tarihinden itibaren 4 gün boyunca 11:00 – 13:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Çocuklar İçin Eğlenceli Öykü Yazım

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT