İstanbul Bienali'nde Çocuk Eğitim Programları

Tarihler: 13 Ekim 2011 Perşembe ~ 13 Kasım 2011 Pazar

Yer: Antrepo 3

Adres: Karaköy Karaköy İstanbul

Telefon: 0212 334 08 18

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 13, 2011 ~ Kas 13, 2011
İSTANBUL BİENALİ'NDE ÇOCUK EĞİTİM PROGRAMLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 12. İstanbul Bienali kapsamında gerçekleştirilen Çocuk Eğitim Programları büyük ilgi görüyor.

12. İstanbul Bienali’nde İKSV ve PACE Çocuk Sanat Merkezi'nin işbirliğiyle, Koç Holding desteğiyle gerçekleştirilen Çocuk Eğitim Programları kapsamında, 6-14 yaş grubundaki çocukların bienal eserlerini tanımaları ve yaratıcı atölye çalışmalarına katılımı sağlanıyor. Bu eğitimle, çocukların sergi kültürünü geliştirmek, güncel sanata olan ilgilerini artırmak ve onları bazı temel sanat kavramlarıyla tanıştırmak hedefleniyor.

12. İstanbul Bienali sergilerinin açık kalacağı 13 Kasım tarihine kadar devam edecek olan Çocuk Eğitim Programları, Antrepo 3’te Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere, haftada 4 gün ikişer grup halinde gerçekleştiriliyor. Hafta içi saat 10.00 ve 12.30’da, hafta sonu ise saat 13.00 ve 15.30’da başlayan Çocuk Eğitim Programıları, üç farklı yaş aralığından yirmişer kişilik gruplar şeklinde yapılıyor.

Öğretici ve akılda kalıcı bir tecrübe yaşatmak için tasarlanan bu eğitimlerde çocuklar, PACE Çocuk Sanat Merkezi’nden Barış Karayazgan ve ekibiyle birlikte İsimsiz (12. İstanbul Bienali), 2011 temalı İstanbul Bienali eserleri üzerine keyifli bir keşfe çıkıyor, keşfettikleriyle özgürce yaratmalarına olanak tanıyan atölye çalışmalarına katılıyor ve kendi eserlerini yaratıyorlar.

12. İstanbul Bienali kapsamında gerçekleştirilen Çocuk Eğitim Programı’na katılım çocuklar için ücretsiz, çocuklarına eşlik etmek isteyen anne-babaların katılımı için ayrıca bir ücret alınmıyor, sadece bienal sergi bileti alınması yeterli. Katılım için önceden rezervasyon gerekiyor. Bienal sergilerinin kapanacağı 13 Kasım tarihine kadar tüm gruplar şimdiden doldu; ama şansını denemek isteyenler için : (212) 334 08 18 / Hafta içi 09.30-17.30

Ayrıntılı bilgi için: bienal.iksv.org

İstanbul Bienali'nde Çocuk Eğitim Programları

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT