Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul`da 2010 Sergisi Eğitim Programı

Tarihler: 21 Ağustos 2010 Cumartesi ~ 21 Ağustos 2010 Cumartesi

Yer: Pera Müzesi

Ücret: 15 TL.

Nereden Alınır: egitim@peramuzesi.org.tr

Adres: Meşrutiyet Caddesi No.65 Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 21, 2010 ~ Ağu 21, 2010

Geleneksel Japon kültürüyle günümüz ileri Japon teknolojisini birleştiren Japon Medya Sanatları Festivali İstanbul`da - 2010 sergisi kapsamında çocuklara yönelik hazırlanan eğitim etkinlikleri 6 Ağustos - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında Pera Eğitim`de.

Türkiye`nin 120 senelik dostu Japonya`nın çağdaştan güncele medya sanatlarını tüm renkleriyle anlatmayı hedefleyen eğitim programı, farklı düzeneklerde sunulan interaktif sanat, enstalasyon, video, durağan görüntü ve internet tabanlı işleri içeriyor.

1. Bölüm Tanışalım-Tanıyalım-Hazırlanalım: Kısa bir tanışmanın ardından çocuklar Japonya ve kültürü hakkında bilgi sahibi oluyorlar ve medya sanatları sergisi ile ilgili tanıtımdan sonra küçük bir etkinlik ile sergiye hazırlanıyorlar.

2. Bölüm Gezelim-Görelim-Keşfedelim: Sergi salonlarında yapılan gezi ile çocuklar eserleri keşfediyor; Yaratıcı Akıl ile Anlatıcı Akıl arasındaki geleneksel sanattan güncel sanata değişen teknik ve malzeme farklılıklarını inceliyor, medya sanatları terimlerini öğreniyorlar.

3. Bölüm Haydi Biz de Yapalım-Yaratalım: Sergi turu sırasında öğrendiklerini Pera Atölye`de çeşitli etkinliklerle sanat eserlerine dönüştürüyorlar.

6-8 yaş: Çocuklar Manga yapım/çizim aşamalarını öğrendikten sonra kendi Manga kahramanlarını yaratıyorlar.

9-11 yaş: Çocuklar Manga yapım/çizim aşamalarını öğrendikten ve kendi Manga kahramanlarını yarattıktan sonra, bu çizimlerine klasik bir teknikle hareket kazandırarak animasyon çalışmalarını gerçekleştiriyorlar.

Ağustos Ayı Eğitim Günü ve Saatleri:
21 Ağustos Cumartesi
1. grup: 12.30-14.30 (6-7-8 yaş)
2. grup: 14.45-16.45 (9-10-11 yaş)
* Katılım için rezervasyon gereklidir.

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul`da 2010 Sergisi Eğitim Programı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT