Sakıp Sabancı Müzesi Ücretsiz `Atlı Köşk` Turları Düzenliyor

Tarihler: 01 Temmuz 2010 Perşembe ~ 31 Ağustos 2010 Salı

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:22 Emirgan, İstanbul Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 277 22 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 1, 2010 ~ Ağu 31, 2010

S. Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde, her cumartesi ve pazar günü saat 15:30’da, Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin rehberliğinde ücretsiz “Atlı Köşk” turları yapılıyor.

Tur kapsamında ziyaretçilere, “Atlı Köşk”ün alt katındaki mobilya ve resim koleksiyonları ile köşkün çevresinde bulunan heykeller tanıtılıyor.

SSM Resim Koleksiyonu erken dönem Türk resminin seçkin örnekleriyle Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde İstanbul’da çalışmış yabancı sanatçıların eserlerinden oluşuyor.

1850-1950 yılları arasında yoğunlaşan koleksiyonda; Raphael, Konstantin Kapıdağlı, Osman Hamdi Bey, Şeker Ahmed Paşa, Süleyman Seyyid, Nazmi Ziya Güran, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Fikret Mualla gibi yerel sanatçılarla Fausto Zonaro ve Ivan Ayvazovski gibi yabancı sanatçıların eserleri bulunuyor.

Atlı Köşk’ün giriş katındaki üç oda, Sabancı ailesinin köşkte yaşadığı dönemde kullandığı mobilyalar ve 18-19. yüzyıl dekoratif sanat eserleriyle döşenmiş halde, olduğu gibi korunuyor.

Hacı Ömer Sabancı’nın 1966 yılında vefatından sonra Sakıp Sabancı tarafından konut olarak kullanılmaya başlanan Atlı Köşk, 1998 yılında ise içindeki koleksiyon ve eşyalarla birlikte müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi’ne tahsis edildi.

Sakıp Sabancı Müzesi Ücretsiz `Atlı Köşk` Turları Düzenliyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT