Stop Motion Animasyon Atölyesi

Tarihler: 30 Nisan 2017 Pazar ~ 30 Nisan 2017 Pazar 30 Nisan 2017 14:00

Yer: Açık Diyalog İstanbul

Ücret: - 425.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2017 ~ Nis 30, 2017
Stop Motion Animasyon Atölyesi, Açık Diyalog İstanbul'da başlıyor.

Stop-Motion Animasyon atölyesinde; çocuklar oyun hamurları, oyuncaklar, harfler, kuklalar veya çeşitli objeleri hareket ettirip fotoğraf çekerek bir film oluşturur. Bu süreçte katılımcılar film yapımı dünyasını keşfedebilecekleri gizemli bir yolculuğa davet edilirler. 

Stop-Motion Animasyon atölyesinde çocuklar animasyon film dünyasının perdesini aralayarak, filmlerin nasıl yapıldığı ve hangi aşamalardan oluştuğunu öğrenirler. Ortak bir hikaye kurgular, bu kurgu için karakter ve dekor hazırlarlar. Sonrasında teknik ekipmanlarla çekim yapılır ve atölye öğrencilerinin hazırladığı bir animasyon filmi ortaya çıkar.

Stop-Motion Animasyon Atölyesine katılan her çocuk; 
- Hikaye yazmak film yaratma sürecinin en önemli adımıdır; bu süreçte çocuklar hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirir. 
- Film yaparken hikaye yazma, karakter tasarlama, dekor hazırlama, seslendirme ve kurgu aşamalarının işleyişini deneyimleyerek film yapım dünyasını keşfeder. 
- Animasyon film yaparken her seferinde bir sonraki adımı düşüneceği için planlama yeteneği kazanır. 
- Animasyon film yaparken iş birliği yapmanın önemli olduğunu kavrar ve grubun bir parçası olduğunu hisseder. Böylece iletişim becerilerini geliştirir ve ekip çalışmasını deneyimler.

Süre: 4 hafta 
Saat: 90 dk.        
Kontenjan: Maksimum 8 kişi 
Ders Günleri: 30 Nisan, 7 Mayıs, 14 Mayıs, 28 Mayıs
Yaş Grubu: 7 - 11
Saat: 14:00 – 15:30

Tuğba Özer / Görsel Sanatlar, Fotoğraf ve Stop-Motion Animasyon Eğitmeni
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde güzel sanatlar eğitimini tamamladıktan sonra özel okullarda sanat ve fotoğraf dersleri vermeye başladı. 2006 yılında İFSAK’ta Selim Evci Kısa Film Atölyesi ve 2012’de New York Film Academy’de Digital Filmmaking eğitimi aldı. İstanbul’a döndüğünde sinema grubuyla “İki Ağaç” adlı kısa stop-motion animasyon filmini yaptı. Film çeşitli festivallerde finalist oldu ve “en iyi animasyon film” dahil bir çok ödül almaya hak kazandı. Aynı yıl “Fresh Air” adlı kısa filmle “International Art By Chance Ultra Short Film Festival” 2012 Seçkisi’nde Türkiye’yi temsil eden üç yönetmenden biri oldu. Tuğba Özer hala özel okullarda sanat, fotoğraf ve stop-motion animasyon dersleri verirken, diğer taraftanda kişisel sanat çalışmaları ve film yapımlarına devam etmektedir.

- Etkinlik 6-8 yaş arası çocuklar için uygundur.- Her eğitim 60 dakika sürmektedir.- Eğitim süresi 4 haftadır.- Detaylı bilgi için 0212 403 05 56 - 0212 403 09 56 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Stop Motion Animasyon Atölyesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT