İnfazcı

Tarihler: 15 Aralık 2011 Perşembe ~ 22 Aralık 2011 Perşembe

Yer: Pera Film

Ücret: Pera Film gösterimleri indirimli müze giriş biletiyle izlenebilir.

Nereden Alınır: Pera Film

Adres: Meşrutiyet Cad. No: 65, Tepebaşı İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 15, 2011 ~ Ara 22, 2011

Pera Film, İstanbul Cervantes Enstitüsü işbirliğiyle 7-25 Aralık 2011 tarihleri arasında İspanyol Sineması`nda Gerçekçilik programını sunuyor.

Oyuncu Antonio Banderas`ın fikrinden yola çıkılarak oluşturulan programda, Luis García Berlanga, Juan Antonio Bardem, Fernando Fernán Gómez ve Carlos Saura gibi İspanya’dan çıkan dünya sinemasının önemli yönetmenlerin filmlerini sunuyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası faşist diktatör Francisco Franco`nun döneminden seçilen bu dokuz filmlik program, sanatsal ve tarihi bir önem taşıyor.

Pera Müzesi Oditoryumu’nda 7-25 Aralık 2011 tarihlerinden gösterime sunulan programda yer alan yönetmenler ve filmleri şöyle: José Luis Nieves Conde “Oluklar”, Juan Antonio Bardem “Bir Bisikletlinin Ölümü” ve “Aşk Sokağı”, Fernando Fernán Gómez “Hayatın Peşinde”, Carlos Saura “Uçurum”, Marco Ferreri “Küçük Araba”, Luis García Berlanga “Infazcı”, Luis Buñuel “Viridiana”, Marco Ferreri ve Isidoro M. Ferry “Küçük Ev”.

İnfazcı

Yönetmen / Director: Luis García Berlanga
Oyuncular / Cast: Nino Manfredi, Emma Penella, José Isbert
İspanya / Spain, 1963, 87’, siyah-beyaz / black & white
İspanyolca; Türkçe altyazıyla / Spanish with Turkish subtitles

Amadeo emekliye ayrılmakta olan yaşlı bir cellattır. Amadeo'ya, kısa bir süre önce bir cenaze evinde çalışmakta olan José Luis ile evlenen kızı Carmen ile birlikte yaşayabileceği bir sosyal konut teklif edilir. Fakat dairenin imtiyazı ancak cellat görevindeki kişiye verilmektedir. Bu yüzden Amadeo, José Luis'i cellatlık görevini devralmaya ikna etmesi gerekir. José Luis, bu görevi ancak birini infaz etmesi gerektiği takdirde istifa etme şartıyla kabul eder. Bir gün, José Luis'e bir ihbarname ulaşır; ihbarname, yeni verilen bir idam cezası hakkındadır.

15 Aralık Perşembe
19:00 İnfazcı
22 Perşembe
19:00 İnfazcı

İnfazcı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT