Kadınlardan Kısa Filmler Dünya Kadınlar Günü’nde

Tarihler: 07 Mart 2012 Çarşamba ~ 07 Mart 2012 Çarşamba 19:00

Yer: Cervantes Enstitüsü

Adres: Tarlabaşı Bulvarı Zambak Sok. No:25 34435 İstambul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 65 36 - 38

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 7, 2012 ~ Mar 7, 2012
Visualizame (Beni Fark Et) üretiminin bir aşamasında mutlaka kadınların yer aldığı filmleri içeren bir ulusal kısa film festivali. İlk defa geçen sene İspanya’da düzenlenen festival kadınlar tarafından yönetilen veya kadınların rol aldığı ya da yapımcılığını kadınların yaptığı filmlerden oluşuyor. Festival kültür ve özellikle de her geçen gün kadınların katılımına daha açık hale gelen görsel işitsel yaratım alanında kadınların üstlendiği rolü arttırmayı ve bu üretimin manifestosunu oluşturmayı hedefliyor. Festival Inquietarte Vakfı tarafından düzenleniyor.

İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde gösterilecek film seçkisi, ilk defa geçen sene düzenlenen festivalin özellikle kurgu ve animasyon alanında öne çıkan filmlerinden oluşuyor. Film gösterimleri Mapfre Sigorta ve Inquietarte Vakfı’nın desteği ile gerçekleştiriliyor

Program: 7 Mart 2012, Çarşamba, 19.00

Karşılaşma 14 dk.
Yönetmen: Nayra ve Javier Sanz Fuentes

Her Hatırladığımda Unutuyorum 14 dk
. Yönetmen: Laura Gonzales

Ponent Caddesi İkizleri 13 dk. - Animasyon
Yönetmen: Marc Riba ve Anna Solanas

Üniformalılar 18 dk.
Yönetmen: Irene Zoe Alameda

Ámár 8 dk. - Animasyon
Yönetmen: Isabel Herguera

Panchito 17 dk.
Yönetmen: Arantxa Echevarria

Karşılaşma

Orijinal Adı: Encounter
Yönetmen: Nayra y Javier Sanz Fuentes
Yapım Yılı: 2010
Süre: 14 dk.
Dili: İngilizce, İspanyolca altyazılı

Stephanie, her alanda mükemmelliğe ulaşmaya çalışan hırslı bir profesyoneldir. İş yerinde örnek çalışandır, fazla mesaiye kalır ve diğer iş arkadaşlarını korur. Evinde, ideal anne ve eştir. Son zamanlarda ise aynı anda farklı yerlerde olmaya çalışınca, kişiliğinin sınırlarını keşfedecektir.

Her Hatırladığımda Unutuyorum

Orijinal Adı:: Cada vez que me acuerdo, me olvido
Yönetmen: Laura González
Yapım Yılı: 2011
Süre: 14 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Maria, Alzheimer hastası yaşlı bir İspanyol’dur ve mütemadiyen çocukluk yıllarında yaşanmış olan İspanyol İç Savaşı’ndan gelen ruhlar tarafından rahatsız edilmektedir. Rosa ise, kendi ülkesindeki savaşa tanıklık etmiş genç bir Kolombiyalı’dır. Rosa, Bayan Maria’ya bakmaya başladığında, aralarında çok özel bir ilişkinin de tohumları atılacaktır.

Ponent Caddesi İkizleri

Orijinal Adı: Les bessones del carrer de Ponent
Yönetmen: Marc Riba / Anna Solanas Santacana
Yapım Yılı: 2010
Süre: 13 dk
. Dili: Katalanca, İngilizce altyazılı

Merhemler, iksirler, yakılar. İkiz kız kardeşler Enriqueta ve Ramoneta, Calle Poniente, N 17, Barcelona adresinde tüm bunları büyük bir özen ve gizlilik içerisinde hazırlamaktadırlar. Onların hazırladıkları ne eczanelerde, ne de ilaç dükkanlarında bulunmayan şeylerdir.

Üniformalılar

Orijinal Adı: Uniformadas
Yönetmen: Irene Zoe Alameda
Yapım Yılı: 2010
Süre: 18 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Margaret yalnız fakat çevresine çok dikkat eden bir kızdır. Her gün, toplumda kendisine biçilmiş görevi yerine getirebilmesi için eğitim amacıyla kendisine verilmeye çalışılan onlarca mesajın etkisinde kalır. Odasına sığınan Margaret, üniformalıların klişeleri ve planlarını aşmaya çalışır.

Ámár

Orijinal Adı: Ámár
Yönetmen: Isabel Herguera
Yapım Yılı: 2010
Süre: 18 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Inés, akıl hastanesinde yatan arkadaşı Ámár’ı ziyaret edebilmek için Hindistan’a gitmektedir. Film, anıların ve zamanın geçişinin insanlar ve aralarındaki ilişkilerde meydana getirdiği bozulmaları anlatıyor.

Panchito

Orijinal Adı: Panchito
Yönetmen: Arantxa Echevarría
Yapım Yılı: 2009
Süre: 17 dk.
Dili: İspanyolca, İngilizce altyazılı

Kolombiyalı bir göçmen olan Manuel, riskli bir şekilde kuryelik yapmaktadır. Her sabah teslimat yapmak için bindiği motosikleti dördüncü kez bozulduğunda Manuel’in dramı da gözler önüne serilir. Despot ve sert olan İspanyol şefi ona son bir ültimatom verir: eğer bir gün daha işe gelmezse, kovulacaktır. Manuel, motosikleti olmadan çalışmanın bir yolunu bulmak zorunda kalacaktır.

Kadınlardan Kısa Filmler Dünya Kadınlar Günü’nde

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT