27. İSTANBUL KİTAP FUARI

Tarihler: 01 Kasım 2008 Cumartesi ~ 09 Kasım 2008 Pazar

Yer: Tüyap Beylikdüzü Fuar Merkezi

Adres: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, E-5 Karayolu, Gürpınar Kavşağı, Beylikdüzü / Büyükçekmece Büyükçekmece İstanbul

Telefon: (212) 886 68 43 (70 hat)

Web: http://www.istanbulkitapfuari.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 1, 2008 ~ Kas 9, 2008
İstanbul’da Kitap Mevsimi Yaklaşıyor!
İstanbul Kitap Fuarı bu sene 27. kez yurtdışından önemli konuklarla kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 1-9 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan 27. İstanbul Kitap Fuarı bu sene de önemli isimleri konuk ediyor. Yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’nda panel, söyleşi, şiir-dinletileri ve çocuk etkinlikleri gibi 250 kültür etkinliğinin yanı sıra 27. İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Füruzan’ın yaşamı ve çalışmalarından kesitlerden oluşan bir fotoğraf sergisi gerçekleştirilecektir.

68 Hareketinin Önemli İsimlerinden Tarıq Ali İstanbul Kitap Fuarı’nda
Teması “1968-40 Yıl Önce, 40 Yıl Sonra” olan fuara 68 hareketinin önemli aktivistlerinden yazar Tarıq Ali konuk olarak geliyor. 2 Kasım 2008 Pazar günü “Avrupa’da 68 Hareketi” konulu panele konuşmacı olarak katılacak olan yazar fuarda okurlarıyla da bir araya gelecek. Londra’da yaşayan Tarıq Ali tarihçi kimliğinin yanı sıra New Left Review dergisinin editörlüğünü de yürütüyor.

Tema çerçevesinde gelecek bir diğer konuk ise Mark Kurlansky. Amerikalı gazeteci-yazar Kurlansky ilk kez İstanbul Kitap Fuarı’nın konuğu olarak geliyor. 68’in 40. yılı nedeniyle fuarın konuğu olan Mark Kurlansky, 1 Kasım 2008 Cumartesi günü “68 Hareketi-Dünyayı Sarsan Yıl” panelinde okurlarıyla buluşacak.
Dokuz gün süresince 68 hareketinin ruhu ve bugüne yansımaları üzerine etkinlikler düzenlenecek; dönemin edebiyat, sinema, sanat ve kültür hayatına olan katkıları ele alınacaktır.
Fuarın diğer konukları Dürzi kökenli, Arapça yazan ve Filistin-İsrail barışında çok etkin bir rol oynayan Filistinli şairler Moaen Shalabia, Naim Aradiy, Agi Mishol, Hava Pimhas Cohen, Mageed Asakly; S. Fischer Vakfı’nın konuğu olarak Almanya’dan Thomas Brüssig, Thomas Glavinic ve Avusturya’dan Dimitre Dinev; Romanya’dan Nicolae Breban, Aura Christi ve İngiltere’den çocuk kitabı yazarı Ian Beck fuarın bu seneki konukları arasında.
İstanbul Kitap Fuarı, ARTİST 2008 – 18. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir.

27. İstanbul Kitap Fuarı’nın Teması ve Onur Yazarı Belli Oldu
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 1 - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan 27. İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması ve Onur Yazarı belli oldu.
İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu’nun oy birliği ile aldığı karar sonucunda değerli yazar Füruzan, 27. İstanbul Kitap Fuarı’nın “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Füruzan’ın edebi kişiliği, eserleri üzerine söyleşi ve panellerin yer aldığı etkinlikler düzenlenecektir.
Bu sene, Kitap Fuarı’nın ana teması, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “1968-40 Yıl Önce, 40 Yıl Sonra” olarak kararlaştırılmıştır. Bu tema çerçevesinde yurt dışından değerli yazar ve konuklar davet edilecektir. Bu kapsamda, yurt içinde ve yurt dışında 68 hareketinin ruhu ve bugüne yansımaları üzerine etkinlikler düzenlenecek; dönemin edebiyat, sinema, sanat ve kültür hayatına olan katkıları ele alınacaktır.

27. İSTANBUL KİTAP FUARI

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT