Açılış Konseri: İdil Biret

Açılış Konseri: İdil Biret

Tarihler: 20 Ağustos 2016 Cumartesi ~ 20 Ağustos 2016 Cumartesi 20 Ağustos 2016 21:00

Yer: D-Marin Turgutreis

Ücret: 1. Kategori - 50.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:26 Turgutreis Muğla

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 20, 2016 ~ Ağu 20, 2016
Doğuş Grubu'nun kurucu destekçisi olduğu 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 8 güne uzayan güçlü programıyla bu yıl 20-27 Ağustos tarihlerinde müzikseverleri Bodrum'da buluşturuyor.

Açılış Konseri: İdil Biret

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
Ender Sakpınar, Şef
İdil Biret, Piyano

12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, İdil Biret'in Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştireceği açılışla başlayacak. Bu gecede, müzik dünyasının en büyük piyano virtüözlerinden biri olan Biret’in, üstün yorumu ile Edvard Grieg'in piyano repertuarına kattığı başyapıtı olan La Minör Konçerto'yu dinleyeceğiz. İdil Biret'e Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali tarafından "Onur Ödülü"nün de takdim edileceği açılış gecesinin programında ayrıca ikinci kuşak Türk bestecilerin en önemli temsilcilerinden biri olan Ferit Tüzün'ün "Çayda Çıra" Uvertürü de seslendirilecek. Ender Sakpınar'ın yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, klasik müziğin en sevilen orkestral yapıtlarından bölümlerle açılış gecesi coşkusunu sürdürecek. 

Günümüzün en geniş repertuarına sahip piyanistlerinden biri olan Biret, 1948 yılında çıkartılan ve "Harika Çocuk Yasası" adı verilen özel kanunla Fransa'ya gönderilmiş ve Paris Konservatuarı'nda Nadia Boulanger ile çalışarak 1957 yılında, dünyanın en köklü müzik okulu olan bu konservatuvarı "Birincilerin Birincisi" unvanını alarak bitirmiştir. Henüz 8 yaşındayken Paris Radyosu'nda ilk resitalini veren İdil Biret, günümüze dek sayısız ödül ve kayıtla, klasik müzik dünyasının takdirini kazanmış ve Türkiye'nin en büyük gurur kaynaklarından biri olmuştur. Dünyanın en önde gelen salonlarında konserler vermeye devam eden devlet sanatçımız, 75.yaş kutlamalarına özel kayıtlar çıkarmaya da devam etmektedir.

Program
F. Tüzün - Çayda Çıra Uvertürü
E. Grieg - Piyano Konçertosu, La Minör, Op. 16
A. Dvorak - Slav Danslarından Seçmeler, Op. 46 & Op. 72
C. Gounod - Faust Bale Müziğinden Seçmeler
G. Bizet - Arlésienne Süiti No. 1 & No. 2'den Seçmeler

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

ZUBİZU mobil uygulamasındaki D-Marin Klasik Müzik Festivali kampanya sayfasından alacağınız kodu satın alma aşamasındaki ekrana girmeniz durumunda ZUBİZU sizin adınıza ekstra bağış yapacaktır.

Lütfen dikkat!Bu etkinlik Özel Kurallara tabidir. - Bütün katılımcıların kimliklerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.- Konser alanına girecek herkes bilete tabidir. 6 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. 6 yaş altındaki çocuklar etkinliğe kabul edilmeyecektir.- 18 yaş altındaki tüm katıımcılara ebeveynlerinin refakat etmesi gerekmektedir.- Mekan kapı açılış ve etkinlik başlangıç saatleri, etkinliğe göre değişiklik göstermektedir. Lütfen bilet üzerinde yazan bilgileri dikkate alınız ve iletişim kanallarından verilen bilgilendirmeleri takip ediniz. - Mekan kapı açılış saati 19:30, etkinlik başlangıç saati 21:00'dır.- Güvenlik kontrolleri nedeniyle en geç 20.00'a konser mekanında bulunmanızı rica ederiz.- Konserlere güvenlik nedeniyle sadece el çantası ile giriş yapılabileceğini, büyük sırt çantalarının içeri alınmayacağını ve mekanda vestiyer bulunmadığını da önemle hatırlatırız.- Festival her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecektir. Her türlü hava koşuluna hazırlıklı olunması önerilir. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Festival alanı içinde yiyecek ve içecek satışı yapılacağı için, dışarıdan getirilen yiyecek ve içecek festival alanına alınmayacaktır.- Organizasyon sahibi festival için bilet bedelini iade etmek koşuluyla festival mekanına kişiyi almama hakkına sahiptir.- Festival alanına profesyonel ses ve görüntü araçları (video kamera ve fotoğraf makinası) ile girmek yasaktır. Selfie ve GoPro çubukları da yasaktır.- Festival süresince kayıt yapmak kesinlikle yasaktır. Seyirci, sanatçı yönetimi uygun gördüğü takdirde görsel-işitsel kayıt cihazlarına el konabileceğini kabul eder.- Festival kapsamında kombine bilet uygulaması vardır. Kombine bilet, sadece D-Marin Anasahne'de gerçekleşecek olan konserleri kapsamaktadır.- Konserlerimiz numaralı oturmalı düzenine sahiptir.- Etkinlik başladıktan sonra etkinlik alanına seyirci alınmayacaktır.- Organizatör festival programında, mekanında ve tarihinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Açılış Konseri: İdil Biret

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT