Alper Maral`la Klasik Müziği Anlamak

Tarihler: 10 Mart 2010 Çarşamba ~ 10 Mart 2010 Çarşamba - Saat: 19:00

Yer: Borusan Müzik Evi

Ücret: 165,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi:(0216)556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com

Adres: İstiklal Cad. Orhan Adlı Apayadın Sok. No: 1 Taksim, Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2010 ~ Mar 10, 2010

Alper Maral’ın Ocak−Şubat dönemine yayılan atölye çalışmalarının ilki büyük ilgi gördü. Mart−Nisan döneminde “klasik”ten “modern”e ilerleyecek olan çalışmanın ilk ayağını kaçıranlar için iki derslik hızlandırılmış bir program hazırladık.

Programda, uluslararası geçerliliği olan klasik müzik terimleri ve çalgıları ile klasik müzik orkestrası tanıtılırken, önemli senfoniler genel hatlarıyla incelenecek, dünyaca ünlü şeflerin ve yorumcuların performansları üzerine görüntü kayıtları ile desteklenen bir tartışma ortamı yaratılacak.

Yapıtlar ve toplumsal arka planları üzerinden klasik müziğin temel önermelerini, müziğin temel kavramlarını da kuşatarak tanıtmayı amaçlayan atölye, “Medeniyet seviyesi, sosyal ve ekonomik statü, ahlaki ve evrensel değerler, nasıl oluyor da bir müzik kimliği üzerinden temsil edilebiliyor? ” sorularına yanıtlar arıyor.

Alper Maral
Besteci, öğretim görevlisi Alper Maral, çoğunlukla dramatik kurgusu olan ve “kültür içinde müzik, müzik içinde kültür” ilişkisinden hareket eden elektroakustik ağırlıklı ensemble yapıtları, tiyatro ve film müzikleri ile tanınıyor. Halen YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü; GSÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Modülü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’nde kompozisyon, müzikoloji ve ses teknolojisi ağırlıklı dersler veriyor. Yayınları, seminerleri ve mutfağında yer aldığı yeni müzik festivalleriyle, yepyeni, bilinçli ve aktif bir müzikçi kitlesi kurmak üzere çalışıyor.

Katılımcı sayısı sınırlıdır.


Alper Maral`la Klasik Müziği Anlamak

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT