Bahar Biricik & Gülden Teztel

Tarihler: 06 Mayıs 2017 Cumartesi ~ 06 Mayıs 2017 Cumartesi 06 Mayıs 2017 16:00

Yer: Aynalı Geçit

Ücret: 1. Kategori - 28.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 6, 2017 ~ May 6, 2017
Bahar Biricik & Gülden Teztel, 6 Mayıs'ta Aynalı Geçit Sahnesi'nde!

Bahar Biricik, Keman
Bahar Biricik İstanbul’da doğdu. Keman eğitimine 11 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konsevatuvarı’nda Giray Rasenfos ile başladı. Eğitimini 1991 yılından itibaren Venyamin Varşavski’nin keman sınıfında sürdürdü ve yüksek lisans eğitimini 1998 yılında tamamladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin  kuruluşunun 75. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Mısır, Tunus, Ürdün, İtalya, İspanya ve Portekiz’de oda müziği konserleri verdi. 1994-1995 yıllarında İtalya’da “Accademia Musicale Chigiana’da” Quartetto İtaliano’nun viyolacısı Pierro Farulli ile oda müziği master class’lara katıldı ve İtalya’da konserler verdi. 1998 yılında Fransa’nın Tour şehrinde düzenlenen “Academia Internationale D’art Musicale” yaz kursları çerçevesinde keman master class’larına katıldı ve burada Victor Tretiakov ile çalıştı. Devlet sanatçısı Ayla Erduran ile Master Class çalışmaları yaptı. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali “Genç Solistler Serisi” kapsamında resital ve oda müziği konserleri verdi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni, İstanbul,  İzmir ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestraları; Işık Oda Orkestrası, Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası  ve Tekfen Filarmoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi. Türk-Yunan dostluk konserinde Hikmet Şimşek yönetimindeki  Bursa Bölge Senfoni Orkestrası eşliğinde Yunanlı kemancı Dimitri Semsis ile Bach’ın iki keman için konçertosunu  seslendirdi  25.Uluslararası  İstanbul Müzik Festivali’nde Gustav Kuhn yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Vivaldi’nin üç keman için konçertosunu Devlet sanatçıları Suna Kan ve Ayla Erduran ile birlikte seslendirdi. Jean  Perisson,  Cem Mansur, Lisa Xuanthopoulou, Marek Pijarovsky, Rengim Gökmen, Alexander Rahbari  gibi şeflerle solist olarak konserler verdi. Biricik’in İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasını Alexander Rahbari’nin yönettiği konserde seslendirdiği Cemal Reşid Rey Keman Konçertosu, 2012 yılında Lila Müzik etiketiyle “Cemal Reşid Rey’in Anısına” adlı CD’de  yayınlanmıştır. 2013’de Almanya’nın Bonn şehrinde düzenlenen Beethoven Festivali’nde Ramiz Melik Aslanov yönetimindeki  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde Ulvi Cemal Erkin’in keman konçertosunu  seslendirdi. 2013 yılında St. Petersburg Devlet Konservatuvarı’nın düzenlediği uluslararası konservatuvarlar festivalinde konser verdi.Devlet Sanatçısı Prof. Suna Kan ile sürdürdüğü Sanatta Yeterlik çalışmalarını 2011 yılında tamamladı. Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Trio Avrasya’nın üyesi olan Bahar Biricik, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Yrd. Doç. olarak keman öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

Gülden Teztel, Piyano
Ankara’da doğan Teztel, beş yaşında piyano eğitimine başladı. 1978 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuvarı yarı zamanlı piyano bölümünde Prof. Ova Sünder’in öğrencisi oldu. Bu dönemde  Biret, Margulis ve Zaritskaya’nin masterclass’lerine katıldı. 1990 yılında Robert Kolej’den mezun olan Teztel, aynı yıl Oberlin Conservatory’den kazandığı bursla lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve burada Prof. Lydia Frumkin ile dört yıl çalıştı. Bu  yıllarda solo ve oda müziği konserleri verdi, konservatuvarın öğretim programına seçildi ve “Piyano Jürisi Ödülü”nü kazanarak “Piano Performance” diploması ile mezun oldu. Yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan alan Teztel, İTÜ Dr. Erol Uçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde (MIAM) sürdürdüğü doktorasını 2007 yılında tamamladı.  Buradaki eğitimi sırasında Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca ile çalıştı. 2011 yılında Doçent ünvanı aldı. Fransa, İngiltere, Almanya, İsviçre, İtalya, Kuveyt ve Ermenistan’da; ayrıca Türkiye’nin birçok şehrinde konserler vermiş olan Teztel, İstanbul Klasik Müzik Festivali, Fransa’da Türk Mevsimi, D-Marin Turgutreis ve Mersin Festivali gibi uluslararası festivallerde yer aldı.  Alexander Markov, Albert Markov, Eduard Tadevosyan ve Yair Kless ile sahne aldı; Cihat Aşkın ve ayrıca Bahar Biricik ile  birçok resital verdi. “Trio’le” ve “Trio Avrasya” adlı oda müziği gruplarının; İstanbul Modern Müzik Topluluğu’nun; Ilgın Aka ile kurduğu Piyano Duo’nun üyesi olarak yurt içi ve dışında  konserler çaldı. Teztel’in, Cihat Aşkın ile birlikte yaptığı “Schumann” CD’si, Kalan Müzik etiketiyle 2010 Schumann yılında yayınlandı. Sahne performansını geliştirme ve sahne psikolojisi alanında da ders ve seminerler veren Gülden Teztel, halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Konser Programı
F. M. Veracini, Largo

E. Grieg, Keman- Piyano Sonatı No:2 Op.13 Sol majör
Lento doloroso- Allegro vivace
Allegretto tranquillo
Allegro animato

S. Rachmaninov, Vocalise

M. de Falla, İspanyol Süiti
El pano moruno
Nana
Cancion
Jota
Asturiana
Polo

A.Saygun, Horon
Bahar Biricik & Gülden Teztel

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT