Batı Müziğinde Osmanlı İzleri

Batı Müziğinde Osmanlı İzleri

Tarihler: 27 Ocak 2017 Cuma ~ 27 Ocak 2017 Cuma 27 Ocak 2017 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 28.50 TL İndirimli 18.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 27, 2017 ~ Oca 27, 2017
Batı müziğinin doyumsuz eserleri CRR Konser Salonu'nda...

Sanat Yönetmeni
: Tutu Aydınoğlu

Bengisu Çimen, Ekin Su Paker: Soprano
Algın Özcan, Uğur Etiler: Tenor
Bülent Halvaşi: Koro şefi
Tutu Aydınoğlu: Piyano
Yonca Özkan Bilenoğlu: Arp
Oleksandr Samoylenko: Keman
Jülide Canca Eke: Viyolonsel
Erdem Sakarya: Bas

Başarılı konserleriyle adından söz ettiren Tutu Aydınoğlu, bu sefer daha öncesinde üzerinde durulmamış bir konuya değinerek tozlu raflardaki notaları gün yüzüne çıkarıyor. Hayran olup eserlerini dinlemeye doyamadığımız, geçmişten günümüze yaşamış olan Avrupalı klasik müzik bestecilerinin yaşamları süresince Osmanlı padişahları ve Türk hayranlığı ile bestelediği  eserlerin seslendireceği bir programla tarihsel bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. J.P.Rameau, G. Handel,  A.Hasse, C.W. Gluck, J. Haydn, V.A. Mozart, L.van.Beethoven, K. M.Weber, G.Rossini, J.Bizet, E.P. Alvars  ve F. Liszt eserlerini kapsayan geniş bir kronolojik sıra ile devam edecek olan program koral, oda müziği ve solo eserlerden oluşuyor.

Tutu Aydınoğlu eserleri,  tarihsel perde arkasını da aralayarak dinleyiciyle buluşturacak. 1984 yılında Azerbaycan’ın Bakü kentinde doğan olan Tutu Aydınoğlu henüz 6 yaşındayken piyano eğitimine özel bir müzik okulunda R. Atayeva’nın sınıfında başladı ve 2002 yılında üstün başarı ile eğitimini tamamladı. Mezuniyetinden sonra lisans eğitimine Bakü Müzik Akademisi’nde Prof. O. Abaskuliyev'in sınıfında devam ederek 2006 yılında pekiyi derece ile mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine de yine O. Abaskuliyev ile devam etti ve Profesör Sevda İbrahimova danışmanlığında yazdığı “R.Wagner - F.Liszt 'Tannhauser' Operası Uvertürü’ne Yazılmış Piyano Transkripsiyonunun Yorumculuk Sorunları” tezi ve halka açık mezuniyet sınav-konseriyle pekiyi derecede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sanatçı aynı yıl İstanbul'a taşındı, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. “Sanatta Yeterlik” eğitiminde Prof. Meral Yapalı ile piyano çalışmalarına devam etti.  Profesör Cana Gürmen danışmanlığında hazırladığı “J.S.Bach’ın Özgün Eserlerinin Romantik Dönem Bestecilerinin Piyano Trankripsiyonları İle Karşılaştırılması“ konulu tezi ile Sanatta yeterlilik eğitimini başarıyla tamamladı.

1999 yılında François Chaplin ile ustalık sınıfına katılan sanatçı, 2002 yılında ise eşlikçi olarak M. Rostopovich’in ustalık sınıfında yer aldı. İstanbul’a geldikten sonraki dönemde  4 sene düzenli olarak Andrei Diev’in ustalık sınıflarına katıldı, çalışmalarını perçinleyerek usta eğitmenin beğenisini ve takdirini kazandı. Azerbaycan’da düzenlenen 1999 Ulusal Piyano Yarışması, yine Azerbaycan’da 2006 yılında Kovgeb Safaraliyeva adına düzenlenen Ulusal Piyano Yarışması, 2012 yılında Türkiye’de 
düzenlenen S. Rachmaninoff Piyano Yarışması ve son olarak da 2013’te yine Türkiye’de düzenlenen Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması gibi yarışmalarda finale yükseldi. Ayrıca Azerbaycan Kültür ve Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla Bakü Müzik Akademisi’nde düzenlenen sempozyumlarda “M. Ravel’in Sol El Konçertosu Yorum Farklılıkları” ve “Müziğin Estetik Fonksiyonu” konulu konferanslar verdi.

Akademik hayatının yanında aktif bir konser hayatı da olan sanatçı eğitim hayatı boyunca Azerbaycan’daki ve Türkiye’deki birçok saygın konser salonunda sayısız resital ve oda müziği konserleri vermiştir, halen konser faaliyetlerine oda müziği grubu ile ve solo olarak devam etmektedir.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirler balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, Yaşlılar, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri

Batı Müziğinde Osmanlı İzleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT