Brodsky Quartet

Brodsky Quartet

Tarihler: 08 Aralık 2015 Salı ~ 08 Aralık 2015 Salı 08 Aralık 2015 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 93.50 TL 2. Kategori - 73.50 TL 3. Kategori - 43.50 TL 60 yaş üstü bileti - 23.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 8, 2015 ~ Ara 8, 2015
Adını Çaykovski’nin meşhur keman konçertosunu ithaf ettiği büyük Rus kemancı Adolf Brodsky’den alan Brodsky Quartet, 8 Aralık'ta gerçekleşecek etkinlikle CRR Konser Salonu'nda...

“… tüm kendiliğindenlikleriyle bize tutku ve enerjilerini yansıttılar, öylesi dönüştürücü bir ruhla çaldılar ki, o an dünyayı değiştirdikleri hissedildi.”      
The Strad


Daniel Rowland: Keman          
Ian Belton: Keman
Paul Cassidy: Viyola
Jacqueline Thomas: Viyolonsel

Program
Alvarez Metro Chabacano
Gershwin Lullaby
Lavista Reflejos de la noche
Golijov Tenebrae
Ravel Yaylı Çalgılar Dörtlüsü 

Kuruldukları 1972’den bu yana dünyanın tüm önemli merkezlerinde 2000’den fazla kez sahne alan ve birbirinden değerli 60 küsur yapıma imza atan Brodsky Quartet, şüphesiz bu alanın en dikkat çekici topluluklarından. İçten gelen bir merak ve karşı konulamaz bir araştırma güdüsüyle, sayısız sanatsal yönelime yelken açmış, birbirinden farklı birçok yaratıcılık alanında varlık göstermiş, sıra dışı bir yaylı çalgılar dörtlüsü…

Diapason D'Or, CHOC du Monde de la Musique ve Royal Philharmonic Society Award başta, aldıkları ödüller, övgüler saymakla bitecek gibi değil; kaldı ki, sadece başarılarıyla yetinecek olsalar, onlara bu zorlu rekabet alanında böylesi büyük bir saygınlık payesi verilmez; şüphesiz deneyim ve birikimlerini genç kuşaklara aktarma konusundaki içten çabalarının bu tablodaki yeri gözardı edilemez: Fahrî Doktor unvanlarıyla taltif edildikleri Kent ve Teesside Üniversitelerinin yanı sıra, İskoçya Kraliyet Konservatuvarı ve topluluğun önderliğinde, ilk kez bu alanda öğretime başlayan Cambridge Üniversitesi, eklemlendikleri akademik silsilenin en dikkat çekici halkalarından.

Adını Çaykovski’nin meşhur keman konçertosunu ithaf ettiği büyük Rus kemancı Adolf Brodsky’den alan topluluk, İstanbul konserinde son derece alacalı bir müzikal seçki sunacak. Müzik türleri ve gelenekleri arasında sınır tanımayan Meksikalı besteci Javier Álvarez Fuentes’in motorik dinamizmiyle dikkat çeken eseri Metro Chabacano; Amerikan müziğinin belki de en sevilen temsilcisi George Gershwin’in rapsodik izler taşıyan sevecen ninnisi, Lullaby; gene Meksikalı, çok yönlü, verimli ve güçlü bir kompozitör olan Mario Lavista’nın ilginç ışıklar saçan, yer yer renkli, yer yer hipnotik gece izlenimlerini yansıttığı Reflejos de la noche; Arjantin-İsrail-ABD hattından gelen ve Musevî kimliğine sıkça vurgu yapması genellikle büyük ilgi gören lirik besteci, Osvaldo Golijov’un gene bu kimlikteki matem yüklü eseri Tenebrae ve son olarak, usta besteci Maurice Ravel’in, repertuvarın gözdesi, Yaylı Çalgılar Dörtlüsü… Çeşitlilik ve iletişimsellik bu seçkinin ağırlık merkezleri.

- Konser başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.- Sınırlı sayıda öğrenci biletleri CRR gişesinden satılmaktadır.

Brodsky Quartet

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT