CRR Türk Müziği Topluluğu 'Kâr-ı Nâtık ve Anlattıkları'

Tarihler: 20 Ekim 2011 Perşembe ~ 20 Ekim 2011 Perşembe - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu - CRR

Ücret: 1. Kategori - 28.50 TL - 2. Kategori - 23.00 TL - 3. Kategori - 17.00 TL - 4. Kategori - 12.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi - Harbiye Şişli İstanbul Harbiye İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 20, 2011 ~ Eki 20, 2011

CRR TMT
“Kâr-ı Nâtık ve Anlattıkları”

Hayatı sanatla estetize edebilmek hüneri, bütün nicelik ve nitelik dengeleriyle birlikte insana ait ise; bunu başarabilmiş toplumlar insâni medeniyetlere sahip toplumlar değil midir? Bütün insan unsuruyla "birlikte" bu hüneri gösterebilmiş olan geçmişimize müzik sanatı penceresinden baktığımızda aslında açık ve temiz bir anlatımla bugün dahi konuştuğunu duyabilir miyiz? Bu ifâde biçim ve içerik olarak alışageldiğimiz uslûba benzemiyor gibi gelse de biraz kulak verdiğimizde çok konuşup az anlaşan "iletişim çağı insanı" olan bizlere hikmet ve estetiği teklîf ettiğini duyabilir miyiz?

İnsanın salt zihnine değil de can kulağına söyleyen bir bilgeden sohbet dinler gibi "Kâr-ı Nâtık"ı bu gün dinlediğimizde, yeniden "insâni medeniyet"in şifrelerini verdiğini duyuyor olabilir miyiz? Müziği müzikle öğrenen ve öğreten bir estetik teklif, "uslûb'ul lîsan aynıyle insan" özdeyişimizi hatırlatıyor olabilir mi? Peki ya konuşmaktan çok işitmeye olan ihtiyacımızı anımsatıyor olabilir mi?

Bütün bu soruların cevabını sözün bitip san'atın konuştuğu, sanatçısının dahî dinleyicisi olduğu "Kâr-ı Nâtık" konserinde aramaya ne dersiniz?

CRR Türk Müziği Topluluğu 'Kâr-ı Nâtık ve Anlattıkları'

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT