Jazz Time / Volkan Hürsever Trio

Tarihler: 24 Haziran 2009 Çarşamba ~ 24 Haziran 2009 Çarşamba - Saat: 21:00

Yer: I-Lounge

Adres: Akarsu Yokuşu Caddesi No:36 Villa Zurich Oteli Kat:8 Cihangir Beyoğlu Adalar İstanbul

Telefon: 0212 244 94 66 / 0212 244 85 67-68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 24, 2009 ~ Haz 24, 2009
Hayata keyif katan anlar !
I-Lounge’da DLC ile Şimdi Caz zamanı
DLC JAZZ TIME / ‘wash away the dust of life’

i-lounge, DLC Jazz Time, ‘WASH AWAY THE DUST OF LIFE’ felsefesi ile sunduğu etkinlikte, gündelik hayatın tozlarını silkeleyip, DLC Serisi’nin hayata keyif katan tatlarıyla duyguları büyülü bir gezintiye davet ediyor.

i-lounge, DLC tarafından her Çarşamba düzenlenen JAZZ TIME gecelerinde, cazseverleri VOLKAN HÜRSEVER TRIO ile buluşturuyor. Volkan Hürsever Trio, klasik ve modern caz` ı günümüz sound` una taşıyarak; armonik ve ritmik öğelerle süslenmiş doğaçlama kompozisyonlarını dinleyicilerle paylaşıyor. i-lounge’ ın, eşsiz İstanbul manzarası ve müziğin tadını görselle mükemmel bir şekilde birleştiren havasıyla unutulmaz bir müzik ziyafeti sunduğu gecelerde, Trio’ ya birbirinden değerli caz müzisyenleri de eşlik ediyor.

Volkan Hürsever Hakkında :
1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümümünden mezun olan Volkan Hürsever, ilk caz teorisi derslerini Neşet Ruacan’dan aldı. Yurtiçi ve yurtdışında yerli yabancı birçok müzisyenle çalıştı, festivallerde ve albümlerde çaldı; konserler verdi. Saksafonist ve kompozitör Ricky Ford’un kurduğu İstanbul Jazz Collective’e katıldı. Dünyanın en iyi basçılarından Christian Mc Bride’in yerine çaldığı konserde, derslerde teori olarak okutulan efsane Roy Haynes, Kenny Garrett, Nicholas Payton ve Dave Kikovski ile aynı sahneyi paylaştı. Roy Haynes’in Birds of a Feather projesinin Avrupa turnesine katıldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde kontrbas bölümünün hocalığını yaptı. İmer Demirer, Neşet Ruacan, Burçin Büke, Genco Arı, Erhan Seçkin, Can Kozlu, Nükhet Ruacan, Cem Aksel Turgut Alp Bekiroğlu ,Kerem Görsev, İlhan Erşahin, Allan Haris, Laverne Buttler, Marion Cowings, Cengiz Baysal, Billy James, Harvey Thompson, Volkan Öktem , Aşkın Arsunan, Şenova Ülker, Clifford Jarvis gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen müzisyenleriyle birlikte çalıştı. Hem ritmi hem akoru sağlayan doğası gereği cazda ön planda bulunmaması beklenen bir enstrüman olan kontrbas tınılarını ikincil ses olarak net ve doğru zamanda duyuran Volkan Hürsever, akustik basın bu evrensel misyonunun Türkiye’deki yetkin temsilcilerinden biridir.

VOLKAN HÜRSEVER TRIO
HER ÇARŞAMBA
SAAT: 21:00







Jazz Time / Volkan Hürsever Trio

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT