Klasik’ten Caz’a

Tarihler: 28 Kasım 2008 Cuma ~ 28 Kasım 2008 Cuma - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Ücret: 24.00-15.00YTL

Nereden Alınır: www.biletix.com, Biletix Satış Noktaları, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye İstanbul Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30 - www.crrks.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 28, 2008 ~ Kas 28, 2008
“Klasik’ten Caz’a”
Burçin Büke (Piyano)
Volkan Hürsever (Kontrabas)
Erhan Seçkin (Davul)

1966’da İzmir’de doğdu. İlk piyano derslerini müzisyen olan babasından aldı. Daha sonra Ali Ersümer ile çalıştı. Halk önünde ilk konserini 10 yaşındayken verdi. 1977’de açılan “Harika Çocuk” sınavını kazanıp Mithat Fenmen ve Gülay Uğurata ile piyano, İlhan Baran ile de teori ve kompozisyon çalışmalarını sürdürdü. 1979 yılında Sofia Müzik Festivali’nde Türkiye’yi başarıyla temsil etti. 1982’de 11 senelik Ankara Devlet Konservatuarı’nın Yüksek Bölümü’nü 5 senede bitirdikten sonra, açılan devlet bursuyla Almanya’nın Hannover şehrindeki Müzik Akademisi’nde okumaya hak kazandı. Burada sırasıyla Prof. Ebert, Goetzke, Szidon, Plagge ile çalıştı. 1984-1989 senelerinde solist ve oda müziği sanatçısı olarak Hannover Neu Musik festivallerine katıldı. 1990 senesinde CD, TV ve radyo kayıtları yaptı. 1992 senesinde Hannover Müzik Müzik Akademisi’nin solistlik sınavını birincilikle bitirdi.

Erhan Seçkin
1977 yılında Ankara’da doğan Erhan Seçkin, annesinin de piyanist olması sayesinde klasik müzik ile iç içe büyüdü. 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı vurmalı çalgılar bölümünü kazanarak Phillipe Garcia’nın öğrencisi oldu. 2 sene sonra Doç. Haşim Yedican ile çalışmalarını sürdürdü. 1996 yılında sınıf atlayarak bölüm birincisi olarak mezun oldu. Okulun son yıllarında caz müziği ile ilgilenmeye başlayarak klasik vurmalılar haricinde davul calmaya başladı ve Volkan Öktem ile çalışmalar yaptı. 1999 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti. Burada birçok özel klasik orkestralar ile pop ve caz sanatçılarıyla hem albüm hem de sahne performanslarında çalışmaya başladı. Halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi vurmalı çalgılar grup şef yrd. yanında bu çalışmalarını sürdürmektedir.

Volkan Hürsever
İstanbul’da doğdu .1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümü’nden mezun oldu. İlk caz teorisi derslerini Neşet Ruacan’dan aldı. Yurtiçi ve yurtdışında yerli ve yabancı birçok müzisyenle çalıştı, festivallerde ve albümlerde çaldı; konserler verdi. Saksofoncu ve kompozitör Ricky Ford’un kurduğu İstanbul Jazz Collective’e katıldı. Dünyanın en iyi basçılarından Christian Mc Bride’in yerine çaldığı konserde, derslerde teori olarak okutulan efsane Roy Haynes, Kenny Garrett, Nicholas Payton ve Dave Kikovski ile aynı sahneyi paylaştı. Roy Haynes’in Birds of a Feather projesinin Avrupa turnesine katıldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde kontrbas bölümünün hocalığını yaptı. İmer Demirer, Neşet Ruacan, Burçin Büke, Genco Arı, Erhan Seçkin, Can Kozlu, Nükhet Ruacan, Kerem Görsev, İlhan Erşahin, Allan Haris, Laverne Buttler, Marion Cowings, Cengiz Baysal, Billy James, Harvey Thompson, Volkan Öktem , Aşkın Arsunan, Şenova Ülker, Clifford Jarvis gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen müzisyenleriyle birlikte çalıştı. Hem ritmi hem akoru sağlayan doğası gereği cazda ön planda bulunmaması beklenen bir enstrüman olan kontrbas tınılarını ikincil ses olarak net ve doğru zamanda duyuran Volkan Hürsever akustik basın bu evrensel misyonunun Türkiye’deki yetkin temsilcilerinden biridir.

Klasik’ten Caz’a

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT