Nâzım Kumpanya (eşliksiz koro - eşlikli solistler )

Tarihler: 17 Mart 2009 Salı ~ 17 Mart 2009 Salı - Saat: 20:30

Yer: Beyoğlu Ses Tiyatrosu

Ücret: Bilgi için: Nâzım Hikmet Kültür Merkezi: 0216 414 22 39

Nereden Alınır: Ses Tiyatrosu, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi (Kadıköy, Bakırköy, Maltepe şubeleri)

Adres: İstiklal Cad. No:62/90 Beyoğlu Adalar İstanbul

Telefon: (212) 251 18 65 – 251 18 66

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 17, 2009 ~ Mar 17, 2009
Türkiye’nin ilk ve tek ‘eşliksiz koro - eşlikli solistler’ topluluğu NÂZIM KUMPANYA, 17 Mart’ta Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda…
‘Nâzım Kumpanya’ En Güzel Şarkılarını Söylüyor
Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs gibi Türkiye müziğinin önde gelen isimlerinin de içinde yer aldığı Nâzım Kumpanya müzik topluluğu, en güzel şarkılarını 17 Mart Salı günü 20:30`da Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda seslendirecek. Koro ve solo performanslarla müziğin farklı tınılarını sahneye taşıyacak olan Nâzım Kumpanya, hem Anadolu’nun hem de farklı coğrafyaların insan hikâyelerine tanıklık eden en güzel parçalarını dinleyicilerle paylaşacak.

Müzik çalışmalarını yaklaşık 1.5 yıldır aralıksız olarak sürdüren Nâzım Kumpanya, en güzel şarkılarını 17 Mart Salı günü Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda seslendirecek. Türkiye’nin ilk ve tek ‘eşliksiz koro ve eşlikli solistler’ topluluğu olan Nâzım Kumpanya, farklı coğrafyaların müzikal birikimlerini sahneye taşıyacak. Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs gibi müzisyenlerin içinde yer aldığı Nâzım Kumpanya; opera sanatçısı Ufuk Karakoç, şan eğitmeni, akademisyen ve müzisyen Şebnem Ünal gibi isimlerin yanı sıra çoğunluğu müzik eğitimi almış genç amatör/profesyonel müzisyenlerden oluşuyor. Piyano eşliklerini R. Yiğit Özatalay’ın yaptığı Nâzım Kumpanya’nın koro şefliğini ise Mutlu Ödemiş üstleniyor.

İsmini ortak beklentiler etrafında toplanarak uzun bir yol arkadaşlığına çıkan insanların yaşanmışlıklarından alan Nâzım Kumpanya; Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs, Mutlu Ödemiş ve R. Yiğit Özatalay’ın beste ve düzenlemelerini seslendirirken, değişik kültürlere ait müzikal birikimleri de kucaklamaya çalışıyor.

Enstrüman eşliği olmadan söyledikleri çok seslendirilmiş koral parçalar ve müzisyenlerin tek tek sergileyeceği solo performanslarla dinleyicilerin karşısına çıkacak olan Nâzım Kumpanya’nın repertuvarında; Grup Gündoğarken’in “Nâzım Hikmet Memleket”, Vedat Sakman’ın “Ayrılık da Sevdaya Dâhil”, “Sarılsam Üşür müsünüz” gibi kült şarkılarının çok seslendirilmiş koral düzenlemeleri, Türkiye şiirinin önde gelen ustalarının eserleri üzerine yazılmış besteler ve değişik dillere ait halk müziklerinden örnekler yer alıyor.


Nâzım Kumpanya (eşliksiz koro - eşlikli solistler )

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT