Nova Muzak Series - Alva Noto

Tarihler: 18 Şubat 2012 Cumartesi ~ 18 Şubat 2012 Cumartesi - Saat: 21:30

Yer: Borusan Müzik Evi

Ücret: Masa - Tam 28.50 TL İndirimli 26.00 TL - Ayakta - Tam 23.00 TL İndirimli 21.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, Borusan Müzik Evi

Adres: İstiklal Cad. Orhan Adlı Apayadın Sok. No: 1 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 336 32 80

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 18, 2012 ~ Şub 18, 2012

İstanbul’da ilk kez dinleyeceğiniz Alva Noto, namı diğer “audio-visual” sanatçı Carsten Nicolai, Nova Muzak Serisi’nin bugüne kadarki belki de en deneysel çalışmalara sahip olan ismi. Nicolai’ın ilgisi mekân ve sesin teorik özellikleri üzerine yoğunlaşıyor. 90’lı yılların başında üretkenliğini rahatça sunabileceği, Avrupa’nın yeraltı sanatının kalbi, tekno müziğinin merkezlerinden biri olan Berlin’e yerleşen sanatçı, kurduğu plak şirketi ile glitch, minimal techno gibi elektronik müziğin alt türlerine farklı yaklaşımlarla öneriler getirdiği albümler doldurdu.

Alva Noto’nun müziğinde klikler ve arızalı sesler asla dekoratif unsur olarak değil, tam tersine müziğin ritmik ve armonik ögelerinin özü olarak kullanılıyor. Nicolai, faks makinesi bipleri, teleks tonları, telefon dıtlamaları gibi seslerden oluşturduğu kümeleri, ses jeneratörleri ve oskilatörlerden elde ettiği sesleri tekrar ettirerek özgün bir ses örgüsü yaratmanın peşine düşüyor. Bu konserde, bir elektronik müzik dahisinin hem çok tanıdık hem de tamamen yeni ve yabancı görsel/işitsel evreniyle tanışma fırsatını yakalayacaksınız.

Kod Müzik işbirliğiyle

Foto: Summer Yen

- BİFO Klasik Kart sahipleri ve öğrencilerin % 10 indirim hakkı bulunur. Kapıda BİFO Klasik Kart’ınız ya da öğrenci kimliğinizi göstermeniz istenecektir.
- Binanın özel mimari yapısından dolayı etkinlik sırasında mekâna giriş yapılamamaktadır. Geç gelen izleyiciler, ara olan konserlerde, ilk arada içeri alınır; arasız konserlerde salona giriş mümkün olmayacaktır.
- Etkinlik sırasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve başka bir cihazla kayıt yapılması kesinlikle yasaktır.
- Etkinlikten önce cep telefonlarınızı kapatmayı unutmayın.
- Borusan Müzik Evi’nin hiçbir yerinde sigara içilmemektedir.
- Borusan Müzik Evi’nin, elde olmayan nedenlerden ötürü, programda değişiklik yapma hakkı saklıdır. Değişikliklerden dolayı satışı yapılmış olan biletler iade edilmez.

Nova Muzak Series - Alva Noto

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT