Özcan Ulucan & Birsen Ulucan

Tarihler: 21 Nisan 2010 Çarşamba ~ 21 Nisan 2010 Çarşamba - Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: Tam: 12 TL, Öğrenci: 6 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Akbank Sanat

Adres: İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 21, 2010 ~ Nis 21, 2010

Özcan Ulucan: keman&viyola
Birsen Ulucan: piyano

Özcan Ulucan - Keman & viyola
1973 yılında Bulgaristan`ın Şumen şehrinde doğan Özcan Ulucan, İlk solo konserini dokuz, orkestra eşliğindeki ilk konserini ise onüç yaşında, Sumen Filarmoni Orkestrasıyla verdi. Özcan Ulucan ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödüller kazandı. Bunlar arasında: "S. Obretenov Yarışması" ikincilik ödülü (Bulgaristan), "J. Kocian Yarışması" iki birincilik ödülü (Çekoslovakya), "Mimar Sinan Üniversitesi Yarışması" üçüncülük ödülü (Türkiye), "R. Lipizer Yarışması" En İyi Beethoven Sonat Yorumu ödülü (İtalya), "W. Gieseking Yarışması" birincilik ödülü (Almanya) sayılabilir.

Özcan Ulucan 2002`den beri kemancı Maxim Vengerov ile beraber dünyanın ünlü konser salonlarında (Konzerthaus - Berlin, Royal Albert Hall - Londra, Ludwigsburger Schlossfestspiele Festivali-Almanya, Wels Festivali - Avusturya, Tel Aviv Konservatuarı - İsrail, Lütfi Kırdar Salonu - İstanbul), 2004`te ise ünlü çellist ve orkestra şefi M. Rostropoviç ve M. Vengerov ile beraber Amsterdam Concertgebouw Salonunda konserler verdi.
Aynı dönemde piyanist Fazıl Say ile İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Salonu ve İzmit`te resitaller veren sanatçı, 2005´in sonbaharında İngiliz Oda Orkestrası ile "The Music Cruise" Akdeniz Gemi Turnesi çerçevesinde Solo ve Oda müziği konserleri vermiştir. Özcan Ulucan, ustası bilinmeyen 19. yy`a ait bir kemanla çalmaktadır.

Birsen Ulucan - Piyano
Piyano eğitimine 7 yaşında başladı. 1984 yılında Varna Dobri Hristov Müzik Okulu`na, Ekaterina Tsetkova`nın piyano sınıfına kabul edildi. 1982 yılında Ulusal "Svetoslav Obretenov Müzik Yarışması"nda ikincilik; 1983`te Bulgaristan`da düzenlenen "Ulusal Radio Yarışması"nda icra dalından birincilik, kompozisyon dalında ikincilik; 1988`de Bulgaristan`da katıldığı "Bulgar ve Rus Bestecileri Yorumculuğu" yarışmasında ikincilik kazandı. Tüm sanat dalların bir bütün olduğuna inanan bir ailede yetişen Birsen Ulucan, bu yıllarda bale ve viyolonsel dersleri aldı. Orkestra ile ilk konserini, 12 yaşında, Mendelssohn`un Re Minör Konçertosu ile Şumen Filarmoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

1992`de İtalya`da düzenlenen Uluslararası "R. Lipizer Keman Yarışması"nda, kardeşi Özcan Ulucan ile birlikte En İyi Beethoven Sonat Yorumu ödülünü keman-piyano ikilisi olarak paylaştı. Sanatçı eğitimini, 1993 yılında Guildhall School of Music`te (Londra), Joan Havill`in sınıfında sürdürdü. 1996`da bu okuldan Lisansüstü `Solistlik Diploması`nı aldı. Aynı yıl Oxford`da düzenlenen "Smith Kline Beecham Müzik Yarışması"nda birincilik ödülünü kazanan Birsen Ulucan bu şehirde konserler verdi. 1997- 99 yılları arasında City University of London`dan Yüksek lisans diploması ile mezun oldu ve Londra`nın en prestijli konser salonlarından St. John Smith Square`de Lizst Piyano Konçertosunu seslendirdi.

Birsen Ulucan, 2004`ün Eylül- Aralık ayları arasında Miami`de (Florida - ABD) çeşitli oda müziği ve solo resitalleri verdi. "Miami Üniversitesi`nin Konçerto Yarışması"nı kazanması sonucunda ise Senfoni Orkestrası ile konserler vermeye hak kazandı. Bulgaristan, Türkiye, Almanya, İngiltere, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İtalya, Fransa, Avusturya, İsrail ve Portekiz`de konserler veren piyanist halen solo ve oda müziği konserlerine devam etmektedir.

Program: Bach, Chopin, Paganini, Brahms

Özcan Ulucan & Birsen Ulucan

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT