Symphonica Toscanini

Tarihler: 18 Mayıs 2009 Pazartesi ~ 18 Mayıs 2009 Pazartesi - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Ücret: 51.00 - 42.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30 - www.crrks.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 18, 2009 ~ May 18, 2009
Symphonica Toscanini
Şef: Lorin Maazel
Program:
G. Rossini: L`Italiana in Algeri
L. van Beethoven: Senfoni no. 8
Ara
L. van Beethoven: Senfoni no. 4

Symphonica Toscanini
Orkestra, bağımsız bir işbirliğiyle bir araya gelen müzisyenlerden, Avrupa ve ABD’nin en büyük orkestralarından gelen konuk sanatçılardan oluşuyor. Sanat tutkusu, coşkusu ve profesyonelliği, birlikte karar verme süreci ve hepsinden önemlisi, birlikte çalma keyfi orkestranın temelini oluşturuyor. Orkestra, Lorin Maazel’in usta rehberliği altında yıllardır en büyük senfonik repertuarlarını gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü şefin Symphonica Toscanini ile çok aşina olmasının nedeni, şefin toplulukta çalanların çoğunu, profesyonel değerleri ve deneyimleri nedeniyle kendisinin bizzat seçtiği bazı müzisyenlerle uzun süredir sıkı bir şekilde çalışmasından kaynaklanıyor. Ünlü şef şöyle demektedir: “Bu genç ve tanınmış solistler topluluğunu yönetmem için çağrıda bulunulduğunda, içimde bu zorlu işe yanıt verme isteği duydum. Yakın zamanlarda çıktığımız Avrupa ve ABD’deki turnede, güçlü bir orkestra ve çılgınca alkışlanmalarını sağlayan içe işleyen müzikleriyle sanatsal değerlerini yansıttılar. Başarılı olmalarını ve müzikleriyle gösterdikleri gayretin meyvelerini toplamalarını dilerim”.

Sınır ötesi kültürler, dünya standartlarında müzik bilgisi ve müzisyenler arasında şimdiye kadar görülmemiş uyum ve ayrıca seyirciyle etkileşim kurabilme yeteneği, her ezgiyi ve notayı doğrudan ve hemen aktarabilme ve müziğin coşkusunu, tutkusunu, sıcaklığını ve sevgisini aktarabilme yeteneği Symphonica Toscanini’nin başarısının altında yatan sırlardır. Symphonica Toscanini Haziran 2006 yılında Moskova Dünya Senfoni Orkestraları Festivali’nde ilk kez sahne aldı; topluluk çok geçmeden Avrupa’nın (Fransa, Almanya, İtalya, İspanya) çeşitli konser etkinliklerinin ana ilgi odağı halinde geldi. Grubun uluslararası niteliği daha başlangıçta kendisini gösterdi. Orkestra ve Lorin Maazel, Ocak 2007’den itibaren, Arturo Toscanini’nin 50. ölüm yıldönümünde büyük şefin mesleki ve özel yaşamının sanatsal anlamda en önemli eserlerine tekrar hayat verdiler. Ocak 2007’de yapılan başarılı ABD turnesinden ve Roma’daki Auditorium della Conciliazione’de verilen bütün L. van Beethoven senfonilerinin parlak icrasından sonra, İtalya’da (Busseto, Lake Maggiore, Venedik, Milan) ve yabancı ülkelerde (Güney Amerika ve İsrail) yıl boyunca çeşitli konserler verdiler. 2007’de ziyaret edilen ülkeler arasında Fas (Haziran) ve Japonya (Eylül) yer almaktadır. Roma’daki St. Paul Outside the Walls Bazilika’sında 7 Mayıs 2007 tarihinde Roma Anlaşması’nın 50. yıldönümü nedeniyle verilen saygın konser özellikle ön plana çıkmaktadır. Beethoven’ın 9. senfonisinin çalındığı konseri dinleyen konuklar arasında Avrupa Parlamentosu’nun ileri gelen isimleri yer alıyordu. 2008 yılının başlarında İspanya (Valladolid, Barselona, Gerona) ve Lüksemburg’un aralarında yer aldığı bir turne gerçekleştirildi; bu turne Symphonica Toscanini’nin uluslararası alandaki ününü perçinledi.

Mart 2008’de, Milano Teatro degli Arcimboldi konser salonunda, Lorin Maazel yönetiminde Beethoven’ın 7. senfonisinin çalındığı bir konser gerçekleştirildi. 30 Haziran 2008 tarihinde, Aziz Paul’ün doğumunun 2000. yılı kutlanması için San Paolo’da verilen ve Haydn’ın Yaratılış Oratoryosu’nunseslendirildiği ve RAIUNO tarafından kaydedilen olağanüstü bir konserdi. Milano ve Roma’da elde edilen müthiş başarıdan sonra, Symphonica Toscanini ve Lorin Maazel, Beethoven’ın senfonilerini Greek Theatre’da icra etmeleri için TaorminaArte Festivali’ne davet edildiler. 2008 yılı İtalya Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle çıktıkları bir diğer yurtdışı turnesiyle kapandı (17-21 Aralık 2008). Lorin Maazel yönetimindeki Symphonica Toscanini Salerno’daki Teatro Verdi salonunda ve daha sonra Budapeşte Sanat Sarayı’ndaki, Béla Bartók Ulusal Konser Salonu’nda çaldı; turne Çaykovski Konser Salonu’nda ve Moskova Konservatuarı’nın Büyük Salonu’nda verilen konserlerle sona erdi.Symphonica Toscanini

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT