Tekfen Filarmini

Tarihler: 30 Kasım 2013 Cumartesi ~ 30 Kasım 2013 Cumartesi 17:00

Yer: Tim Show Center

Ücret: 10.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Büyükdere Cad. Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 286 66 86

Faks: 0212 286 66 79

Web: http://http://www.timshowcenter.com

E Posta: info@timshowcenter.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 30, 2013 ~ Kas 30, 2013

Tekfen Filarmini küçükler için çalıyor

Bu konser küçük adamlar için. Üç Denizin Sesi” Tekfen Filarmoni Orkestrası projelerine bir yenisini ekleyerek çocuklar için konser veriyor. Bu proje kapsamında Orkestra, genç Singapurlu konuk şef Darrell Ang yönetiminde 30 Kasım’da TİM Show Center’da ilk konserini verecek.

Konserde 3 eser çalınacak. İlk eserde Charles Auguste de Bériot’nun Keman Konçertosu’nu, Tekfen Filarmoni’nin bir önceki konserini yöneten Evgeny Bushkov’un kızı Michelle Bushkova seslendirecek. Ardından Rus besteci Prokofiev’in çocuklar için yazdığı Peter ve Kurt isimli müzikli masal olacak. Enstrümanlarla hayvan seslerinin çıkarıldığı bu eserin anlatıcılığını radyo programcısı ve tiyatrocu  Ali Pınar yapacak. Çaykovski’nin Fındıkkıran Balesi’nden seçmelere ise, renkli kostümleriyle bir balet ve balerin esere konu olan karakterleri canlandıracak.

Bu konserde, Tekfen Filarmini ile birlikte çocukları hayal dünyalarında eşsiz bir yolculuk bekliyor.

Etkinlik 5-10 yaş arasındaki çocuklara tavsiye ediliyor.

TEKFEN FİLARMİNİ ÇOCUK KONSERİ

Konuk Şef Darrell Ang yönetiminde

Charles Auguste de Bériot          Keman Konçerto No.7, op.76, Bölüm 1

Solist: Michelle Bushkova (Keman)

Sergey Sergeyeviç Prokofiev     Peter ve Kurt, op.67, Çocuklar İçin Müzikli Masal

Narasyon: Ali Pınar

Pyotr İlyiç Çaykovski                      Fındıkkıran Balesi, Süit No.1, op. 71 A

 

Minyatür uvertür

Karakteristik danslar

Marş

Şeker perisinin dansı

Rus dansı

Arap dansı

Çin dansı

Flütlerin dansı

Çiçeklerin valsi

Tekfen Filarmoni Orkestrası

Bugün Tekfen Filarmoni Orkestrası adıyla yoluna devam eden orkestranın temelleri; Karadeniz Oda Orkestrası adıyla 1992 yılında, farklı kültürler arasındaki ilişkileri geliştirmek, barış adına ortak bir dil yaratmak amacıyla, Saim Akçıl şefliğinde 11 ülkeden 17 sanatçının katılımıyla kuruldu. İlerleyen yıllarda orkestraya başka ülkelerden müzisyenlerin de dahil olmasıyla aile giderek genişledi; Karadeniz, Hazar Denizi ve Doğu Akdeniz bölgelerinden toplam 23 ülke: Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Lübnan, Mısır, Moldova, Romanya, Rusya, Suriye, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Özbekistan, Yunanistan.

Tekfen Filarmoni Orkestrası, nam-ı diğer 3 Denizin Sesi; müzisyenlerin üç farklı bölgeden gelmesinin yanı sıra orkestranın bu isimle anılıyor olmasının altında kuruluş amacı da yatıyor; farklılıkların bir arada var olabildiği ve hatta bundan da güç alarak müziğin barışın seslerinden biri olduğunu göstermek. Orkestra, klasik müzik repertuvarının yanı sıra, temsil ettiği coğrafyanın yerel müzik aletleri için bestelenen eserleri de seslendiriyor.

Tekfen Filarmoni müziğiyle, zıtlıkların uyumuna, Doğu ve Batı’nın bileşiminden doğan büyülü senteze övgüde bulunuyor. Yılda birkaç kere bir araya gelen Tekfen Filarmoni, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde ve üç yılda bir İstanbul Müzik Festivali’nde konser veriyor. Orkestra ayrıca, kuruluşundan bu yana Almanya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, İngiltere, İspanya, Japonya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Özbekistan, Romanya, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan’da konserler verdi.

Tekfen Filarmoni, seyircisine kaliteli bir müzik sunmanın yanı sıra temsil ettiği geniş coğrafyanın müzikal ve kültürel mirasına sahip çıkmayı görev edinerek özel projelere de imza atıyor: Orkestrada bulunan otantik çalgılar için özel olarak bestelenen eserler, Tekfen Filarmoni’nin kültürel mirası yaşatma konusunda gösterdiği çabayı gözler önüne seriyor. Orkestra, konser ve stüdyo kayıtları da yapmaktadır.


Şef Darrell Ang
DARRELL ANG izleyenlerde, özellikle Fransız ve Rus bestecilerin başyapıtlarına getirdiği saygı uyandıran yorumlarıyla büyük ilgi topluyor. Bugün uluslararası alanda çalışan en önemli genç orkestra şefi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor ve günümüz Asya’sının dinamizminin ve olağanüstü yükselişinin bir sembolü olarak görülüyor. Singapur bazlı Her World dergisi tarafından Barack Obama ve Iron Man 3 filminin yönetmeni Jon Favreau ile birlikte Asya’nın “Sevilen 50 Erkeği” arasında gösterilen orkestra şefi, aynı zamanda Tatler Kültürel Liderlik Ödülü’nün sahibi. 

Çin kökenli, Singapur doğumlu, piyano, keman ve fagot çalan Ang; Leong Yoon Pin  ile müzik teorisi ve kompozisyon çalıştı, fakat 14 yaşında orkestra şefi olma hayalinin peşinden gitmeye karar verdi.  St. Petersburg Filarmoni Topluluğu Ödülü’nü kazanan Darell Ang, St. Petersburg Devlet Konservatuvarı’nda Orkestra Şefliği bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Bunu izleyen zamanda Yale Üniversitesi’nden müzik yüksek lisans derecesi alan Ang, orkestra şefliği dalında öğretim üyesi olarak ilk görevini burada yaptı. Aynı zamanda Finlandiyalı ünlü pedagog Jorma Panula’nın yanı sıra Lorin Maazel, Esa-Pekka Salonen, Vladimir Jurowski ve Sir Colin Davis’le de birlikte çalıştı.

St.Petersburg’da öğrenciyken Rus dinleyicilere güncel bestecilerin müziğini tanıtmak amacıyla St. Petersburg Oda Filarmoni Orkestrası’nın ortak kuruculuğunu yaptı ve bu ekiple birlikte dünya çapında prömiyerini gerçekleştirdikleri etkileyici bir dizi performansa imza attı. Aynı dönemde, Yuri Alexandrov’un St. Petersburg Opera’sı ve Rimsky-Korsakov Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nda da konuk olarak  devamlı bir şekilde yer aldı.  2007 yılında, Michel Plasson, Yan Pascal Tortelier ve Yoel Levi gibi günümüzün en iyi orkestra şeflerinin başkanlığında gerçekleştirilen 50. Besançon Uluslararası Genç Orkestra Şefi Yarışması’nı kazandı – üç büyük ödülün de sahibi oldu: Büyük Ödül, Dinleyici Ödülü ve Orkestra Ödülü. Aynı zamanda 2006 yılında 9. Antonio Pedrotti Uluslararası Orkestra Şefi Yarışması ve  2008 yılında Sir John Eliot Gardiner’ın jüri başkanlığını yaptığı 8. Arturo Toscanini Uluslararası Orkestra Şefi Yarışması’nı kazandı. Gustavo Dudamel’in izinden giden Ang, 2010/2011’de Allianz Kültür Vakfı Orkestra Şefi Ödülü’nü aldı. Bu da Ang’a, Philharmonia Orchestra ve London Philharmonic Orchestra’yı yönetme ve bu orkestralarla yakın çalışma imkanını verdi. 

Darrell Ang 2012 yılından bu yana Orchestre Symphonique de Bretagne’nın müzik direktörlüğünü yürütüyor. Orkestra, onun sanatsal yönetimi altında yaratıcı programıyla kısa sürede ulusal seviyede tanınırlık kazanarak Paris merkezli gözlemci “Musiques Nouvelles en Liberté”den ödül kazandı. 

Darrell Ang, gözde bir konuk orkestra şefi olarak Avrupa’nın ve Asya’nın en önemli orkestralarının bir kısmıyla sahneyi paylaştı ve bir çok devam performansı gerçekleştirdi. Aralarında, Ulusal Lyon Orkestrası, Londra Filarmoni Orkestrası, Singapur Senfoni Orkestrası gibi daha birçok orkestranın bulunduğu orkestralarla konserler verdi.  Bu konserlerde, günümüzün en seçkin solistlerinden Nikolai Demidenko, Cristina Ortiz, Hu Nai-Yuan, Alban Gerhardt, Franz Bartolomey, Eric Le Sage, Hüseyin Sermet, Sergio Tiempo ve Stephen Hough ile birlikte yer aldı. 

Darrell, 2011 ve 2012’de Singapur Ulusal Gençlik Orkestrası’nın müzik direktörlüğünü yürüttü. Son çalışmaları arasında Hong Kong Philharmonic Orchestra, the Heidelberger Philharmoniker ve Bangkok Symphony Orchestra ile birlikte ilk kez gerçekleştirdiği sahne performansları yer alıyor. İlerleyen günlerde Munich Radio Symphony Orchestra, Munich Symphony Orchestra, Orchestre Nationale de Lorraine, Beethoven Orchester Bonn, New Zealand Symphony Orchestra, Beijing National Center for the Performing Arts Orchestra ile birlikte ilk kez sahneye çıkacak olan Dar

Tekfen Filarmini

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT