Ahmet Ümit İmza Günü “Ruhisuyüz” Sergisinde

Tarihler: 26 Mayıs 2012 Cumartesi ~ 26 Mayıs 2012 Cumartesi 16:00

Yer: Tophane-i Amire

Adres: Boğazkesen Cad. Defterdar Yokuşu No: 2 Tophane İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 16 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 26, 2012 ~ May 26, 2012

Ünlü yazar Ahmet Ümit, “Ruhi Su 100” etkinliklerine destek olmak için yeni romanını 26 Mayıs Cumartesi günü “RuhiSuyüz” sergisinin devam ettiği Tophane-i Amire’de imzalayacak.

Polisiye romanlarıyla ünlü yazar Ahmet Ümit yeni romanı “Sultanı Öldürmek”i 26 Mayıs Cumartesi günü RuhiSuyüz sergisinin yer aldığı Tophane-i Amire’de imzalayacak. İmza gününü sergide yapmasının amacının Ruhi Su 100 etkinliklerine destek olmak ve sergiye daha fazla ilgi çekmek olduğunu söyleyen Ümit şöyle konuştu:

"Ben, Ruhi Su'nun türküleriyle büyüyen kuşaktan biriyim. Onun türküleri, aşklarımızı, umutlarımızı, sevinçlerimizi beslerdi. Hayal kırıklıklarımızı tamir eder, ruhumuzun yaralarını sarardı. Ruhi Su, kuşağımın pek çok genci gibi beni de derinden etkileyen dev bir sanatçıydı. Onun 100’üncü doğum günü etkinliklerine katılmak benim için büyük bir onurdur. Bu nedenle onun adına düzenlenen sergide imza yapmaktan derin bir mutluluk duyuyorum."

Bu yıl Ruhi Su’nun doğumunun 100’üncü yılı dolayısıyla bir yıla yayılan çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSU) ve Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri bu etkinlikler kapsamında Ruhi Su’nun yaşamından kesitler veren ve özel eşyaları ile desteklenen “RuhiSuyüz” sergisi 16 Mayıs’ta açıldı. 30 Mayıs’a kadar açık olan sergide, Ruhi Su’nun hiç sergilenmeyen özel eşyaları, sazları, cezaevinde ürettiği el işleri ve fotoğraflarının yanı sıra pek çok obje de bulunuyor. Bir sonraki etkinlik MSGSÜ Gençlik Festivali kapsamında 28 Mayıs’ta Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda yapılacak olan Ruhi Su Dostlar Korosu Konseri olacak.

Ahmet Ümit İmza Günü “Ruhisuyüz” Sergisinde

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT