Cumhuriyet'in İlk Kadın Matematikçisinin 100. Yaş Günü

Tarihler: 26 Ağustos 2013 Pazartesi ~ 30 Ağustos 2013 Cuma

Yer: Işık Üniversitesi Şile Kampüsü

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 26, 2013 ~ Ağu 30, 2013

Cumhuriyet'in İlk Kadın Matematikçisinin 100. Yaş Günü Uluslararası Matematik Sempozyumda Kutlanacak

“International Symposium on Geometric Function Theory and Applications” (GFTA2013)

Işık Üniversitesi 26-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında Cumhuriyet’in ilk kadın matematikçilerinden Prof. Dr. Suzan Kahramaner’in 100. yaş günü anısına, bu yıl 9.’su gerçekleşecek olan uluslararası matematik sempozyumuna ev sahipliği yapıyor.

Alanında yaptığı bilimsel çalışmalar ile akademik camiada seçkin bir yere sahip olan, İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin doktoralı ilk kadın matematikçilerinden Prof. Dr. Suzan Kahramaner’in 100. yaş günü anısına, Işık Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünün koordinatörlüğünde gerçekleşecek olan matematik sempozyumuna, dünyanın farklı ülkelerinden 100’ü aşkın katılımcı başvurdu.

Işık Üniversitesinde 26-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan “International Symposium on Geometric Function Theory and Applications (GFTA2013)” isimli toplantı 2005 yılından beri dünyanın farklı ülkelerinde organize edilen bir sempozyum serisinin dokuzuncusu olma özelliğini taşıyor. Geometrik Fonksiyonlar Teorisi alanında düzenlenen dünyanın en prestijli toplantılarından biri olan GFTA2013’e farklı ülkelerden gelecek olan katılımcılar için Işık Üniversitesi tarafından organize edilen İstanbul Boğaz Gezisi ve Ağva Gezisi de, konukların akademik çalışmalarına renk katacak.

Işık Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan sempozyumda, genç araştırmacılar; konusunda uzman ve saygın bir yere sahip olan matematikçilerin konuşmalarını dinleme ve fikir alışverişinde bulunma şansını elde edecekler. Kompleks Analiz, Geometrik ve Yalınkat Fonksiyonlar Teorisi, Fonksiyonel Analiz ve Operatör Teori konuları ağırlıklı olmak üzere, matematiğin diğer dallarına ait son gelişmelerin ve yeniliklerin de bilim camiasına sunulacağı bu toplantı, Türk ve yabancı bilim insanları arasında fikir alışverişlerinin gerçekleşeceği bir platform vazifesi görmesi açısından bilim dünyası için büyük önem taşıyor.

Işık Üniversitesi Şile kampüsünde düzenlenecek olan sempozyum hakkında detaylı bilgi http://gfta.isikun.edu.tr/ internet adresinden edinilebilir.

Cumhuriyet'in İlk Kadın Matematikçisinin 100. Yaş Günü

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT