İstanbul`un Kültürel Yeniliği

Tarihler: 26 Mayıs 2010 Çarşamba ~ 26 Mayıs 2010 Çarşamba 26 Mayıs Saat: 18.00

Yer: İstanbul Fransız Kültür Merkezi

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: İstiklal Cad. No:4 Taksim Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 393 81 11

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 26, 2010 ~ May 26, 2010

İSTANBUL’UN KÜLTÜREL YENİLİĞİ
YAŞAR KEMAL’in sunumu ve ZÜLFÜ LİVANELİ’nin katılımıyla, JACK LANG ile söyleşi

1981’de Fransa Kültür Bakanı olarak atanan Jack LANG, on yıl boyunca sürdürdüğü bu görevi süresince birçok önemli kültürel politikayı hayata geçirdi. Fransa’nın kültür yaşamında çok önemli izler bırakan Jack LANG aynı zamanda Melina Mercouri ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti fikrinin öncülerinden.

Yakın dostları yazar Yaşar KEMAL ve müzisyen, yazar ve sinemacı Zülfü LİVANELİ ile İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde bir araya gelecek olan Jack LANG, kültürel dinamizmi ile Avrupa başkentleriyle rekabet eder hale gelen İstanbul’un kültürel yeniliği üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

Jack LANG, söyleşi sonrası İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek "İstanbul-Marsilya" sergisinin açılışına da katılacak.
Ara GÜLER, Catherine IZZO ve Bernard PLOSSU’nün fotoğraflarından oluşan sergi, izleyicileri medeniyetlerin buluşma noktası İstanbul ve Marsilya kentlerini bu üç fotoğraf ustasının objektifinden yeniden keşfetmeye davet ediyor.
Simültane çeviri olacaktır.Giriş serbesttir.

İstanbul`un Kültürel Yeniliği

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT