İstanbul Üniversitesi III. Gelecek İçin E-Öğrenme Konferansı

Tarihler: 10 Mayıs 2010 Pazartesi ~ 14 Mayıs 2010 Cuma

Yer: İstanbul Kültür Üniversitesi

Adres: E5 Karayolu Üzeri Bakirköy 34156 / Istanbul Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 498 41 41

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 10, 2010 ~ May 14, 2010

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü, Türkiye Bilişim Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen “Future-Learning 3. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı 2010: e-Öğrenme Konferansı”, 10-14 Mayıs 2010 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Konferansa yurtdışından alanında uzman birçok kişi katılıyor: Badrul Khan (McWeadon University, USA), Marcelo C. Borba (São Paulo State University, Brazil), Sushil K. Sharma (Ball State University, USA), Andrew Gibbons (Brigham Young University, USA), Thao, Le (Tasmania University, Australia), John Traxler (University of Wolverhampton, UK) ve Gary J. Fine (The World Bank, USA).

Konferansta Mobil Öğrenme, Enformasyon ve Bilgi Toplumu Teknolojisi Okuryazarlığı, Dijital Enformasyon Kaynakları, Bilgisayar Tabanlı/Destekli Öğrenme, e-öğrenmede Kurumsal Strateji, Mevzuat, Standartlar, Akreditasyon ve Sertifikasyon, e-Öğrenmede Yeni Teknolojiler, e-Öğrenmede İçerik ve İçerik Tasarımı, e-Öğrenmenin Sosyolojik ve Psikolojik Boyutu, Online Oyunla Öğrenme, e-Öğrenme Sistemlerinin Ölçme ve Değerlendirilmesi, Moderasyon ve Sınav için e-Öğrenme Stratejisi, Sanal Sınıf Uygulamaları, e-Öğrenmede Güvenlik Sorunları ve Çözümleri, e-Devlet ve e-Öğrenme, e-Dönüşüm Türkiye/Bilgi Toplumu Stratejisi ve e-öğrenme ve Yükseköğretimde Uzaktan Eğitim (Türkiye’de ve dünyada) konuları tartışılacak.

Paneller, akademik ve poster sunumlarının yanı sıra e-öğrenme Öğrenci Forumu ile “Bilgi Güvenliği” ve “e- Öğrenme İçerikleri ve Araçları” konulu çalıştaylar ve “İstanbul’u Kültürle-Öğrenme Fotoğraf Yarışması” ve “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti e-Öğrenme İçerik Yarışması” düzenlenecektir. Konferans kapsamında ayrıca ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan “Eurasia Meeting of GeoGebra (EMG)” toplantısı da yapılacaktır.

İstanbul Üniversitesi III. Gelecek İçin E-Öğrenme Konferansı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT