SALT Beyoğlu, Zdenka Badovinac’ı Ağırlıyor

Tarihler: 06 Ağustos 2011 Cumartesi ~ 06 Ağustos 2011 Cumartesi 18:30

Yer: SALT Beyoğlu

Adres: İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 377 42 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 6, 2011 ~ Ağu 6, 2011

SALT Beyoğlu, “Bak kim var?” etkinlik dizisi kapsamında, 6 Ağustos Cumartesi günü saat 18.30’da, Sloven sanat eleştirmeni ve küratör Zdenka Badovinac’ın söyleşisine ev sahipliği yapacak. Ljubljana’daki Moderna galerija’nın küratörlüğünü yürüten Badovinac, söyleşisinde, Mayıs 2011’de Barselona’daki çağdaş sanat müzesi MACBA’da açılan “Paralel Anlatılar Müzesi” (The Museum of Parallel Narratives) sergisi üzerine konuşacak. Sergi, Moderna galerija’nın “Arteast 2000+ Collection” adlı koleksiyonundan eserlerin üretimi, sunumu ve (varsa) müzeleşmesine ne tür bir sanat sisteminin eşlik ettiğini ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Zdenka Badovinac tarafından başlatılan “Arteast 2000+ Collection”, savaş sonrası avangart Doğu Avrupa sanatına dair ilk koleksiyon olma niteliğini taşıyor. Tek bir “esas” anlatı yerine çok sayıda uluslarötesi kültürel anlatı geliştirmeyi amaçlayan sergi, koleksiyonları yerel bağlamlar ve tarihler üzerine kurulu müzelerle arşiv kurumları arasındaki işbirliklerini teşvik eden L’Internationale kapsamında düzenleniyor. L’Internationale’nin kurucu ortakları arasında; Ljubljana’daki Moderna galerija, Bratislava’daki Július Koller Society, Barselona’daki Museu d’Art Contemporani de Barcelona (MACBA), Eindhoven’daki Van Abbemuseum ve Antwerp’deki Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen (MuHKA) yer alıyor.

SALT Beyoğlu, Zdenka Badovinac’ı Ağırlıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT