Ustalara Saygı Toplantısı

Tarihler: 07 Mart 2011 Pazartesi ~ 07 Mart 2011 Pazartesi 20:00

Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi - Akatlar Kültür Merkezi

Adres: Zeytinoğlu Cad. No: 8 Etiler İstanbul Etiler İstanbul

Telefon: 0212 351 93 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 7, 2011 ~ Mar 7, 2011

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, yarım asra yakın zamandır sinemamıza eleştirmen olarak hizmet veren Atilla Dorsay için gerçekleştirilecek. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi), 7 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.

Mimarlık eğitimi almasına rağmen yazarlığı kendisine meslek seçen, neredeyse elli yıldır sinemanın yanı sıra yemek kültürü, şehircilik, müzik ve yaşam kültürü üzerine kaleme aldığı yazılar; yayınladığı kitaplar, yaptığı televizyon – radyo programları ve yer aldığı uluslararası – ulusal yarışma jürileriyle kültürümüze katkıda bulunan Atilla Dorsay için hazırlanan gece, ustanın çokyönlülüğünü yansıtan bir konuk yelpazesine sahip olacak.

Ahmet Ümit, Alin Taşçıyan, çocukluk arkadaşı Arif Akgün, Ayten Uncuoğlu, Burak Göral, Erkan Özerman, Hülya Koçyiğit, Mithat Alam, Nazlı Ilıcak, Oğuz Makal, Okay Gönensin, Refik Erduran, Reha Erdem ve Şener Şen; “Ustalara Saygı”ya katılarak Atilla Dorsay ile ilgili duygu, düşünce ve anılarını seyircilerle paylaşacak.

Müzik tutkusuyla da bilinen Atilla Dorsay için hazırlanan gecede ezgiler de konuşacak. Ayten Alpman, Cahit Berkay, ustanın müzisyen kızı Ece Dorsay ve Nil Burak “Ustalara Saygı” toplantısında sevdiği şarkıları Atilla Dorsay için yorumlayacak. Etkinlikte, çoğu yerli-yabancı sinema sanatçılarıyla süslü, eleştirmenin yaşamının bir özeti niteliğindeki fotoğraflardan oluşan dia gösterisi de izlenebilecek.

Ustalara Saygı Toplantısı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT