Alptekin Yüksel - Düşlük Vakti

Tarihler: 06 Kasım 2012 Salı ~ 24 Kasım 2012 Cumartesi

Yer: Galeri Oda

Adres: Hüsrevgerede Cad. Fırın Sok. No.2B Teşvikiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 259 22 08

Faks: 0212 259 64 69

Web: http://http://www.galerioda.com

E Posta: info@galerioda.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 6, 2012 ~ Kas 24, 2012

1967’de Öğretim görevlisi ressam bir babanın çocuğu olarak İstanbul’da doğan sanatçımız, U.Ü. Eğitim Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı mezunudur. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisansını yapmış ve ardından sanatın farklı dallarında üretirken, en sonunda eğitimciliğe yönelmiştir. 1999’dan beri, Turgut Akan İlköğretim Okulu’nda Görsel Sanatlar ve Teknoloji ile Tasarım öğretmenliği yapmaktadır.

Alptekin Yüksel’in sanatına ve yaratım sürecine bakmak için, sözü ressamımıza bırakalım: “Yaşadığımız olaylar ruh durumumuzu etkiler; bilinçaltımıza sürekli sinyaller gönderir, var olan dürtüleri besler; düşleri yaşamaya başlarız. Duygularımızı başkalarının da hissetmesi için çizer ve boyarım. İçimizde yaşattığımız tüm duyguları ancak sanat aracını kullanarak dışa vurursak rahatlayabiliriz. Bir anlamda sanat iç dünyamızı görünür kılma görevini üstlenmiştir. Görselliğe dönüşen içsellik, özgün eserler üretmemizi sağlar. Beni besleyen önemli bir kaynak da öğrencilerimin sunmuş olduğu farklı disiplinler ve hayal güçlerinin tasarımlarından etkileşmem olabilir diye düşünüyorum.

Son dönem çalışmalarımda deformasyonlara girmek beni çok eğlendiriyor. Herhangi bir temayı aslına uygun kalarak çizmek ne kadar emek istiyorsa, deforme etmek, bundan sonra da izleyicinin aklında betimlemek çok daha fazla gözlem, çalışma ve birikim gerektirir. Neden deforme derseniz, ‘düşlerim’ derim.”

Öğrencileriyle oluşturduğu inanılması zor başarılı yaratım süreciyle eşzamanlı olarak kendi resmine de yönelen sanatçımız, çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.

Akrilik ve sulu boya yaklaşık otuz resmin izlenebileceği sergi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç 12:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır.

Alptekin Yüksel - Düşlük Vakti

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT