Arada

Tarihler: 06 Mayıs 2010 Perşembe ~ 27 Mayıs 2010 Perşembe 6-27 Mayıs 2010

Yer: CDA Projects

Adres: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:2 D:5, Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 1214

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 6, 2010 ~ May 27, 2010
Amerika 2009 yılı kişisel fotoğraf birincisi dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Julia Fullerton-Batten, `genç kızlıktan kadınlığa geçiş` konusuna odaklandığı `Arada` isimli sergisi ile 6 - 27 Mayıs 2010 tarihleri arasında CDA Projects Galeri`de sanatseverler ile buluşuyor.

İzleyici önce görüntülere öylesine bakıyor, fakat daha sonra yakından bakmak için yaklaşıyor. Bir defa değil, iki defa değil bir çok defa. Hareketlenen izleyici şimdi kendini her gözlemde merağı artmış şekilde buluyor. Fotoğrafın içindeki her ayrıntıyı görüyor, renklerin inceliğine hayran kalıyor ve fotoğrafçının bu büyüleyici sinematografik etkiyi nasıl yarattığını merak ediyor... Evet, bol ödüllü fotoğrafçı Julia Fullerton-Batten`in fotoğraflarından bahsediyoruz. Eserleri Abu Dabi`den Çin`e kadar dünya çapında bir çok galeride sergilenmiş, ayrıca Londra`daki The National Portrait Gallery`de ve İsviçre`de Musee de l`Elysee, Lausanne`de sabit koleksiyonlarda sergilenen sanatçı reklam fotoğraflarıyla da birçok ödül kazanmıştır. 2007`de ilk kitabı Gençlik Hikayeleri yayınlanan Julia Fullerton-Batten uluslararası birçok fotoğraf dergisine kapak olmuştur.

CDA Projects`te sergilenecek, sanatçının üçüncü projesi olan `Arada` ile Julia Gençlik Hikayeleri`nde başladığı `ergenlikten kadınlığa geçiş` temasına geri dönüyor. Fakat bu projede kızlar artık durağan değil kayan bir halde. Bu da olgunlaşmaya doğru olan çekimi simgeliyor fakat yine de kızlar yaşlarına özgü sakarlıklarını gösteriyorlar. Kemancı yukarıdan bakışıyla kendine güvendiğini belli ediyor fakat hemen yanında fırlatılmış bir süt bardağı görüyoruz. Kırılmış aynasının üzerinden güçlü bir atlayış yapan kız, üzerinden düşen kitapları yakalamaya çalışan başka bir liseli kız...Bunlar gösteriyor ki kadınlığa geçişte yol katedilmiş fakat hala tamamlanmamış.

Julia Fullerton Batten
Bremen, Almanya doğumlu olan Julia Fullerton Batten çocukluğunu Almanya ve Amerika`da geçirmiştir. 1986 yılında İngiltere`ye taşınan batten hala orada çalışıp yaşamaktadır. Fotoğraf eğitiminden sonra bir süre serbest fotoğrafçı olarak çalışmış, bir çok fotoğrafçının yanınında staj yapmıştır. 2000 yılında profesyonel olarak çalışmaya başlayan Batten`in RPS, PDN, John Cobal gibi bir çok ödül kazanmıştır.

Arada

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT