Azade Köker’in Her Yerde, Hiçbir Yerde İsimli Yeni Sergisi

Azade Köker’in Her Yerde, Hiçbir Yerde İsimli Yeni Sergisi

Tarihler: 01 Ekim 2016 Cumartesi ~ 12 Kasım 2016 Cumartesi

Yer: Galeri Zilberman

Adres: İstiklal Cad. Mısır Apt. No:163 K.3 D.10 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 251 12 14

Faks: 0212 251 42 88

Web: http://www.galerizilberman.com

E Posta: zilberman@galerizilberman.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 1, 2016 ~ Kas 12, 2016

Tekniğindeki farklılık, şeffaflık ve hassasiyet aracılığıyla ulaştığı ‘melezleme’yi kaçınılmaz bir hayatta kalma mekanizması olarak gösteren Azade Köker, önceki dönem çalışmalarında ağırlıklı olarak kimlik ve aidiyet konularına değiniyordu, İleri dönem çalışmalarında ise doğayı, kültürel bir yapı olarak müzakere eden Köker, insanlar tarafından müdahaleye uğramış bir doğanın görüntülerini yaratıyor ve bunları yüzeyde tekrar eden bir desen aracılığıyla tahlil ediyordu.

Yüzey katmanlama ve yeniden işlemeyle görüntünün mükemmelliğini ve okunaklığını bozan ve resimlerin olanaklarını yorumlayan sanatçı, yeni sergisi Her Yerde, Hiçbir Yerde’de, her geçen gün daha da bulanıklaşan, anlamını yitiren sınırlar üzerinden, güncel sosyo-politik ortamdaki bireylerin zorunlu ya da gönüllü yer değişimine ve bu durumun sonuçlarına odaklanıyor. Günümüzde yaşanan savaşların, gelecekte yaşanacak doğal felaketlerin de habercisi olduğunu ifade eden sanatçı, bu felaketlerin, korunmaya çalışılan ve uğruna savaşlar verilen sınırları zorlayacağını gösteriyor. “Ormanı göremiyorum ağaçlardan,” diyen Köker, doğayı betimlediği çalışmalarında, sınırları belirsiz doğal mekanlar ve yakında anlamını kaybedeceğine inandığı politik sınırlar üzerinden sınırsızlığı vurguluyor.

Azade Köker’in sergisi Her Yerde, Hiçbir Yerde 12 Kasım’a kadar Mısır Apartmanı üçüncü katta görülebilecek.

Azade Köker’in Her Yerde, Hiçbir Yerde İsimli Yeni Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT